Zavrieť

Porady

Aká je to rastlina?

Rastie mi to v kvetináči, darí sa jej veľmi dobre. Má tendenciu sa ťahať parádne hore. Dôležité je, že po dotyku je výrazne cítiť za mätou. Ale keď som si prezeral fotky rôznych druhov mäty, takúto som nenašiel. Dosť ma mýlia relatívne veľké, skoro okrúhle mäsité listy. Dlaň mám normálne veľkú.
Nezalievam si na čaj nejaké opiáty? :-)
Naposledy upravil matorost : 05.05.16 at 13:15
IMG_20160505_135452[1].jpg  
IMG_20160505_135443[1].jpg  
IMG_20160505_135434[2].jpg  
IMG_20160505_141253[1].jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Myslím, že keby si ju pichol do zeme vonku, bude sa plaziť...
    Mäta sa rozmnožuje poplazmi, ak tak vyzerá a ešte aj vonia, asi to bude nejaká z čeľade mätovitých ... alebo nejaká medovka...
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matorost Vlastne máš pravdu, že ona by sa asi rada plazila. Hore sa ťahá po paličke, ktorú som tam pichol a trochu ju tam popriväzoval. Temer isto by sa ťahala po zemi, ak by tam ta podpora nebola.
    lujza.j Alebo nejaky druh izbovej zihlavy....
    Oliwa Ak si ju priväzoval, tak naozaj niie je ťahavá, ale plazivá... Ťahavá by sa ovíjala o oporu sama bez zásahu človeka, ako napr. vinič alebo clematis... Ak ju chceš naďalej ponechať v kvetináči, kľudne ju zostrihaj na nejakých 10-15 cm, bude vyháňať ďalej a zahustí sa...
    matorost Asi to predsa len bude mäta :-), keď sa chce ašte aj plaziť popri tej intenzívnej vôni.
    Oliwa http://www.bylinky.sk/?/Atlas/Medovka
    http://www.bylinky.sk/?/Atlas/Mata
    Podľa listov to tipujem na medovku. Mäta ich má špicatejšie... Mám v záhrade obidve... Len ma mätie tá vôňa, čo uvádzaš, že ju cítiť za mätou. Lebo medovka má inú vôňu, citrónovú...
    arizona ja mam vela druhov maty,ale toto sa mi mata nezda byt. Ani medovka,ta nema chlpate listy a nie je taka tahava
    Oliwa Možno nejaký vyšľachtený izbový druh marišky...
    arizona mariš ma ine listy,nevieeeš?
    matorost ved prave, medovka sa celkom podoba, akurát toto moje ma take hrube masite listy, ako som spominal..a mariska to nebudee, tak matovo ju nie je citit, myslim :-)
    arizona mne to skor pripada nieco exotickejsie,izbove. Skus porovnat nieco z tohoto https://www.google.sk/search?q=Sinni...Bg&q=Sinningia
    matorost Vdaka. Toto sa celkom podoba, akurát ze za tie asi tri roky to nekvitlo vôbec, ani nikomu, komu som to srdecne posunul :-). Ale dakujem Vam za snahu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.