Zavrieť

Porady

aka je to rastlina ??

Prosim Vas ake su to rastlinky? Kupila som ich v Ikea a bolo tam napisane len
himalaya mix a sukulent mix. Pozerala som uz vselikde a nic som nenasla

Dakujem za odpovede.


Code:
picasaweb.google.sk/pozrisa/Kvety#5402506097605282066
Code:
picasaweb.google.sk/pozrisa/Kvety#5402506092515650354
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    kuknisa Pozri príspevok
    Prosim Vas ake su to rastlinky? Kupila som ich v Ikea a bolo tam napisane len
    himalaya mix a sukulent mix. Pozerala som uz vselikde a nic som nenasla

    Dakujem za odpovede.
    kuknisa ....kukám sa...nič nevidím

    Hermina je offline (nepripojený) Hermina

    Hermina
    Slovo „sukulent“ je milovníkom prírody a znalcom botaniky známe. „Sukulent /lat./ bot. typ suchomilných rastlín s veľmi zdužnatenou stonkou (napr. kaktus) alebo so zdužnatenými listami (napr. rastliny z čeľade tučnolistovitých – rozchodník, skalnica a pod.)“.
    Základnou vlastnosťou týchto rastlín je sukulencia – „dužinatosť, prispôsobenie suchému a slnkom zaliatemu stanovišťu zhrubnutím orgánov, ktoré sú zásobárňou vody.“
    Medzi zberateľmi týchto rastlín sa vžilo používanie slova „sukulenty“ pre tučnolistové rastliny iné ako kaktusy (hoci kaktusy vynikajú sukulenciou). Pre kaktusy a iné sukulenty je typické, že v nežičlivých podmienkach prestanú rásť a čakajú na zmenu, ktorou môže byť príchod tepla alebo ochladenie, sucho alebo dážď. Tieto rastliny majú špecifickú anatómiu, ktorá im v týchto obdobiach čakania pomáha. Niekedy je to tvar stonku, listov, tŕne, inokedy dužnaté korene a iné skutočnosti. A práve tieto osobitosti nás priťahujú, aby sme ich zbierali, pestovali, chránili. Mnohé z nich sa odmenia prekrásnymi kvetmi.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    http://mgonline.com/articles/cactusandsucculents.aspx
    Tu aj inde sa dá hľadať, ale dúfam, že sa nájde nejaký expert, to je najjednoduchšie

    aka je to rastlina ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.