Zavrieť

Porady

Priznaný starobný dôchodok a prac. zmluva, čo mi vyplýva?

ahojte, mám z-nca, ktorému je od 11.5.2016 priznaný starobný dôchodok, aké povinnosti mne ako z-teľovi vyplývajú z toho? treba niekto nieco na poisťovne oznamovať?
veronikasad 11.5. už bolo ?
cinky16 nie, este len bude, informujem sa dopredu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnacovi predtým ako pôjde do SP, vystavíš ELDP, do ktorého zahrnieš aj pomernú časť výplaty za mesiac máj. Ak ho bude niesť osobne, dáš ho do zalepenej obálky. Na odvodoch nebudeš nič meniť až do doručenia rozhodnutia o priznaní SD. Potom požiadaš o vrátenie poistného zaplateného bez právneho dôvodu (SD neplatí invalidné poistenie, ani poist. v nezam.). Až po doručení rozhodnutia spracovávaš mzdu bez IP a PvN.

    Do konca roka 2016 bude mať nárok na mesačnú NČZD (samozrejme aj ročnú), od 1.1.2017 mu uplatňovanie NČZD zastavíš.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 dakujem pekne, a co sa tyky ZP tak tam sa platia normalne odvody? a este ak sa mozem spytat, preco mu od 1.1.2017 zastavim uplatnovanie NCZD?
    VERONIKA6 Do zdravotnej sa platí po starom a na NCZD už dôchodca, ktorý je dôchodcom od 1.1. nemá nárok.
    cinky16 a nárok na danový bonus este bude mat? ci tiez len do konca roka?
    cinky16 este ma tak napadlo a odhlasit ho nemam a potom znova prihlasit, ked dovrsi vek 62 rokov? ci pracovná zmluva pokračuje bez prerušenia?
    cinky16 ahojte, dnes mi z-nec dorucil rozhodnutie o priznanom starobnom dochodku, ako mam postupovat, ked SD mu bol priznany od 11.05.2016, cize zo mzdy za 05,06,07 mu bolo riadne stiahnute aj zaplatene invalidne poistenie aj poistenie v nezamestnanosti. Robim mzdu za 08/2016 uz neplatime odvody na IP a PvN, ale vsimla som su, ze aj zaklad dane je iny, co so starymi mesiacmi? tiez opravit mesacne prehlady?
      zbaliť

    Priznaný starobný dôchodok a prac. zmluva, čo mi vyplýva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.