Zavrieť

Porady

Spätne priznaný starobný dôchodok od 2013

Zamestnancovi bol priznaný spätne starobný dôchodok od 2013. Som povinná mu opraviť všetky mzdy a zrušiť nezdaniteľnú časť a doplatiť za neho daň alebo stačí ak si to doplatí v daňovom priznaní?
Naposledy upravil ivka70 : 06.05.15 at 10:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    r. 2013 - ak nebol SD priznaný spätne k 1.1.2013, má nárok na mesačnú aj ročnú NČZD - nič neopravuješ. Treba však opraviť odvody do SP - SD neplatí poistenie v nezamestnanosti a inv. poistenie.

    r. 2014 . uplatnenie mesačnej NČZD pozastav dňom doručenia Rozhodnutia SP. Upozorni zamestnanca, že mu v RZD vznikne nedoplatok. V SP rovnako ako v roku 2014
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andreaoa dakujeme velmi pekne...mala by som doplnujucu otazku. to zamestnavatel nie je nijak chraneny proti takymto opravam? nakolko je to dost administrativne narocne a podat tak 12 opravnych prehladovna SP, DU nie je na 5 minut dakujem za odpovede
    KEJKA pokiaľ viem, tak sa neopravujú spätne mzdy za všetky mesiace, ale sa to môže dať jednou sumou. Už to nedohľadám, bolo to dávno - skús sa priamo obrátiť na poradňu SP - celkom promptne reagujú.
    Centrum Robila som takúto spätnú opravu teraz, ked priznali spatne SD k 4.1.2014. Aj v SP aj v ZP Dôvera som elktronicky vystavovala opravné MV. Rozdiel v SP už aj obratom na základe žiadosti a opravných MV vrátili na BU. O rozdiel-vratku v ZP som si upravila poslednú úhradu - započítanie automaticky - treba sledovať na saldo ZP, ako sa opravnými výkazmi posúvali úhrady naviac. Bola to práca na celý deň.
    Centrum Ešte doplním, mzdy sa neopravujú, ale pri vrátení odvodov zamestnancovi cez výplatu, ,tieto nezabudnúť dodaniť .
    Gabi03 a z hľadiska zamestnávateľa je to v čase opravy poníženie daňových nákladov? Ak to bolo v priebehu dvoch rokov, tak ten pôvodný rok sa neupravuje?
      zbaliť

    Spätne priznaný starobný dôchodok od 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.