Zavrieť

Porady

"Samozdanenie faktury" nemusi byt 343 uctovana??

Chcem Vás poprosiť o radu. Začala som účtovať v novom programe, kde mi pri zadávaní DF z EU alebo aj tuzemske fa s prenosom daňovej povinnosti, síce faktúru správne zaradí do evidencie DPH, vstup aj výstup, ale vôbec neurobí zápis na 343? (MD/D) Je to ok? Stačí mať faktúru iba zaevidovanú v evidencii DPH a neúčtovanú na účte 343? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NIe je to správne. Musíš mať účtovný zápis.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuzanaA Ďakujem, zdalo sa mi to divné, v tej firme od ktorej máme program tvrdia, že netreba...
    juzek691 To snad nemyslis vazne, že ked ti pride fa zo zahranicia, tak uctujes DPH.
    ZuzanaA Úplne vážne to myslím. 343AE/343AE - niečo sa ti nezdá?
    juzek691 ja som v zivote take uctovanie nerobil, ked pride fa zo zahranicia tak uctujem 5,,/321 a nic viac
    Tweety nerobíš samozdanenia? a keď na odpočet nie je nárok? ako potom dph odvedieš?
    juzek691 a kedy to je?
    Tweety pozri §49
    juzek691 99% pripadov z §49 je tuzemsko
    Tweety ale môže byť taký prípad
    juzek691 vtedy to zauctujem cez ID a hotov, ale aby som kazdu fa s prenosom uctoval 343/343 je podla mna blud a softwer to ani niekdy neumoznuje, lebo vyhodi, že oba strany maju rovnaky ucet a potom namiesto 5/321 by trebalo uctovat 5/321, 343/395 a 395/343 co je uz totalny blud
    mariapol Metodický postup správnosti účtovania existuje? Tuzemské samozdanenie: 343140/343140 alebo 343140/3XX a 3XX/343140. V druhom prípade by mi nebolo jasné to to 3XX na aký účet?
      zbaliť

    "Samozdanenie faktury" nemusi byt 343 uctovana??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.