Zavrieť

Porady

Nesúhlas s podpisom

Dobrý deň,
Potrebovala by som radu na jeden problém.Som jedna z piatich vlastníkov ornej pôdy na ktorej ma každý v určitom pomere svoju čiastku.Rada by som si svoju čiastku vyňala do jedného pozemku ako celok.Dá sa nejako postupovať ak jeden zo spoluvlastníkov nesúhlasí s vyňatím
a ostatný áno? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Tú pôdu aj obhospodarujete? Ak nie, nemôžeš sama nič vyňať. Pokiaľ máte pôdu v prenájme u súkromníka alebo u družstva, môžeš žiadať o vyčlenenie Tvojej výmery v celosti....musí to byť však viac ako 20 árov. Môžu Ti poskytnúť náhradnú pôdu v rovnakej bonite.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Lesná a poľnohospodárska pôda mimo zastavaných území obce sa zo zákona nesmie deliť pod stanovenú výmeru, a to na parcely menšie ako 2-tisíc štvorcových metrov, čo sa týka poľnohospodárskej pôdy a na pozemky menšie ako 5-tisíc štvorcových metrov v prípade lesnej pôdy.
    Týka sa to však len pozemkov mimo zastavaných území miest a obcí. V zastavaných častiach sa pozemky môžu medzi dedičov deliť ďalej bez obmedzenia. Informáciu o tom, na akom území sa parcela nachádza, si treba nájsť na liste vlastníctva.

    Viac Zákon č. 180/1995 Z. z.
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-180

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.