Zavrieť

Porady

Doklad tkz. Preukaz o dočasnej práceneschopnosti ku koncu mesiaca

Lekár odmietol vystaviť Preukaz o dočasnej práceneschopnosti ku koncu mesiaca a odôvodnil to tým, že je to len náhrada v období počas prvých 10 dní a tie platí zamestnávateľ, takže to nie je treba. Pýtam sa , že či náklad na vyplatenie náhrady nemá byť dôkladne vydokladovaný aj pri prechode mesiaca , keď ho vypláca z´ľ . ako si to ten lekár predstavuje, nejedná sa o malú spoločnosť, kde každý o každom vie. Predsa daňové náklady musia byť zdokladované aj pre daňový úrad, nemôžeš vyplácať niečo len tak per-huba.
7 komentárov     zbaliť
veronikasad odkedy trvá PN ?
deha od 23. 4.2016.
veronikasad Platí to, čo som napísala nižšie. Kopiu prechodky by som piložila aj k dielu PN, ktorý posielam do SP.
deha Priložila by som, keby mi ju lekár chcel vypísať , ale nechce a neviem to zdôvodniť, ale auditorka tvrdí , že aj náklad na náhradu na PN treba zdokladovať a mám to zariadiť , len neviem ako na to.
Tweety a doklad o začatí DPN si odovzdala?,
Tweety tak zatiaľ postačí, a tú prevodku doložíš neskôr
veronikasad Audítorka má pravdu, viď môj komentár pod mojou odpoveďou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lekár je povinný vystaviť tzv. prechodku aj prvý mesiac, aj keď náhradu príjmu za prvých 10 kal.dní vypláca zamestnávatel.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    deha Neviem nájsť nejaký zákonný podklad , lebo lekárovi chcem tf. a potom sa prípadne sťažovať . Ešte som sa s tým nestretla.
    veronikasad Daj si do google preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti, vyhodí ti niekolko stanovísk SP, že k výplate nemocenského je potrebný.
    veronikasad Argumentuj tým, že zamestnancovi nemôžeš vyplatiť náhradu príjmu za apríl za 10 kal.dní, keď PN trvala len 9. A k likvidácii dávky potrebuješ doklad rovnako ako SP.
      zbaliť

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    preukaz o trvaní PN je pre SP - v tomto prípade nie je potrebný; zamestnanec je povinný oznamovať že je PN a ked prinesie ukončenie - končí aj náhrada príjmu
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety vážne? veď DPN môže trvať aj viac dní, ako je náhrada
    veronikasad Ale veď jeho PN nekončí, tebe by sa páčilo, keby si ako zamestnanec dostal zaplatenú náhradu príjmu až o mesiac, keď donesieš prechodku pre sociálnu poisťovňu ?

    S postupom lekára by som súhlasila iba v prípade, ak tento úkon(vystavenie prechodky) SP prepláca iba v prípade výplaty nemocenského v danom mesiaci. Potom by ale lekár mal mať tento úkon platený pacientom - po dohode so samosprávnym krajom.
    deha Ďakujem všetkým
      zbaliť

    Doklad tkz. Preukaz o dočasnej práceneschopnosti ku koncu mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.