Zavrieť

Porady

Sklad, skladová evidencia

Nakupujeme tovar (umelé kvety, chrániče na kolená, lakte, konskú masť atď), ktorý hneď predávame ďalej. Neskladujeme. Musíme viesť skladovú evidenciu? Ja to účtujem nasl. nákup tovaru 504,343/321. A následný predaj 311/604,343. Je to takto správne alebo to dám cez účet 131,139?Prosím, ako na to, mám mrp program, sklad v ňom nemám, mám si dokúpiť sklad k programu a mám to viesť v tom sklade?
Teraz budeme nakupovať iný tovar - tričká, a tiež ich ďalej predávať, to bude také sezónne, a po sezóne sa môže pár tričiek nepredať, odberatelia nám ich vrátia vrámci reklamácie a my im následne vystavíme dobropis. V tomto prípade, musí byť sklad alebo stačí tiež skladová evidencia? Čo potom s tým tovarom, ktorý nám vrátia. Nemám s tým vôbec skúsenosti, preto si pýtam radu od vás skúsenejších. Ako postupovať? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Hovorí sa tomu spôsob B účtovania zásob. Účty 131 a 139 sa počas roka nepoužívajú a na konci roka sa prevedie začiatočný stav tovaru 504/132 a zaúčtuje sa skutočný stav na základe skladovej evidencie 132/504 a následne mnnká a škody na tovare 549/132 alebo prebytok 132/648 resp. manko 549/504 a prebytok 132/504 ak ešte nebolo zaúčtované 132/504
    Gong Dakujem, z toho mi vyplýva, že keď nakupujeme a predávame tovar sme povinní viesť sklad.evidenciu (príjemky, výdajky). Fyzicky sklad nemusíme mať, správne? Učtovanie nákup a predaj mám dobre, len na konci roka zaúčtujem ako mi radíte.
    jakubzemko Tak, tak

    Sklad, skladová evidencia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.