Zavrieť

Porady

ALFA-skladová evidencia

Dobrý večer, nedávno som sa stala novým členom "PORADY" som fascinovaná aká je dobrá. Čo všetko tu nájdem, samozrejmä rady od dobrých ľudí. Prosím o pomoc pri práci v programe ALFA-skladová evidencia. Začínam s týmto programom pracovať a akosi sa mi to v skladovej evidencii nedarí. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Decembrovka, čo konkrétne nevieš? Ja síce robím na Omege, ale nemal by to byť nejaký veľký rozdiel. Skúsim aspoň najzákladnejšie veci, čo si spomeniem:
    Najprv musíš založiť sklad (máš ho určite preddefinovaný) a prípadne si ho napasovať na seba, ak máš špecifiká napr. skladuješ v litroch a podobne. Ak prijímaš na sklad, zadáš príjem v sklad. dokladoch, kde v príjemke ešte musíš vytvoriť kartu zásoby (tak sa to tuším volá v Omege - neviem presne, lebo robím aj na Money a trochu sa mi to mieša). Skrátka každý tovar má vlastné číslo, pod ktorým ho eviduješ. Na jednu príjemku môžeš prijať viac druhov tovaru, to isté platí pri výdajke. Na každej príjemke/výdajke máš preddefinované aj predkontáciu - môžeš si vybrať, čo budeš robiť, príp. si predkontáciu upraviť.
    Ale skús byť konkrétnejšia, možno budem vedieť lepšie pomôcť.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Doplním Mariannu...predkontáciou sa myslí Príjem/Výdaj na a zo skladu:

    - z tuzemska
    - zo zahraničia
    - iný príjem....je tam viacej možností

    Áno, najprv si treba založiť sklad - pomenovať ho a potom nabúchať do skladu príjemky podľa faktúr alebo dokladov z ERP.... pridáš /vytvoríš/ si novú kartu na každý tovar zvlášť, kde dáš názov karty atď (záleží na tebe, čo tam chceš mať)... Jedna príjemka = jedna faktúra v ten deň, keď si tovar obdržala....takto si vytvoríš sklad.príjemky.

    Výdajky sa robia obdobne. napr. ak chceš robiť faktúru, tak ja si najprv urobím výdajku a potom pri vytváraní faktúry faktúru vlastne vytvorím z tej výdajky (poprípade z viacerých výdajok nakopírujem do faktúry) - sú tam možnosti.

    pekný deň !

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    Dievčatá ďakujem. Zatiaľ mi to postačí. Na Alfe začínam. V programe som klikala sem-tam, snažila som sa na to prísť logicky. Nešlo mi to. Manuál nemám. Pracujem už na 5 programe, tak som si myslela, že akosi na to prídem. Ešte raz ĎAKUJEM.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    decembrovka
    Dievčatá ďakujem. Zatiaľ mi to postačí. Na Alfe začínam. V programe som klikala sem-tam, snažila som sa na to prísť logicky. Nešlo mi to. Manuál nemám. Pracujem už na 5 programe, tak som si myslela, že akosi na to prídem. Ešte raz ĎAKUJEM.
    decembrovka, ak máš CD ALFY, tam sa nachádza aj príručka, alebo sa dá stiahnuť aj z internetu www.kros.sk , viď hore logo a tam je v: Demoverzia > ALFA > Príručka.

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    ĎAKUJEM. Pracujete už dlho s ALFOU? Doteraz som pracovala s programami MRP, SOFTIP, HERKULES, OBIS. Niekedy sa mi to všetko pletie. Ešte raz vďaka.

    ALFA-skladová evidencia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.