Zavrieť

Porady

Ako predať tovar cez CZ partnera?

Ahojte,
na slovensku predávam produkty, kt. by som chcel predávať priamo v CZ (aby bolo priamo v Česku odberné miesto a zastúpenie). Predávať by som chcel cez 1 predajňu, ktorej by som platil za skladovanie / predaj / posielanie mojich produktov v CZ. Predajňa by nemala percentá z predaja, ale fixnú sumu za počet "sprostredkovaných" produktov, napr. ak mesačne 0 až 10ks, tak dostanú 400€. Takže on by CZ zákazníkovi predal produkt za moju cenu (vystavil by napr. faktúru/ Pokl. doklad zákazníkovi na 500€) a ja by som mu po predaji vyfaktúroval tú istú sumu-500€ (takže on by na samotnom obchode nezískal a peniaze zákazníka by sa presunuli ku mne).
Samotný proces predaja a logistiku mám vyriešenú, avšak neviem ako by to mohlo fungovať v účtovníctve...
Najprv mu musím doručiť tovar a on si ho musí dať do skladu, aby to mohol tiež predávať. Ale ak si chce dať niečo do skladu, tak musí mať dajaký doklad o nákupe? Čo mu vystavím? Nechcem aby musel niečo platiť, len aby si to mohol dať on do skladu a mohol to predáva.
A ako mu môžem vypísať faktúru po predaji, ak si to už odo mňa akože kúpil?
V podstate riešim ako mu účtovne presunúť tovar zadarmo a ako následne po skutočnom predaji vyfakturovať cenu produktu.

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako predať tovar cez CZ partnera?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.