Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku pri skončení TPP

Dobrý deň, synova priateľka má problém, viete mi poradiť, ako jej poradiť? Citujem:

K 30.6.2016 mi končí 1 ročná pracovná zmluva. Ďalej už zmluvu predlžovať nebudem. V r. 2016 mi vznikol k 30.6.16 nárok na dovolenku = 10 dní. Ja som si vypísala dovolenkový lístok od 17.6.16 a bol mi zamietnutý vzhľadom na počet ľudí v našej robote, s odôvodnením vedúcej že nerátala, že ešte niekto ďalší odíde. Na moju otázku, či mi nedá ani týždeň, ani jeden deň dovolenky, bola odpoveď nie, nepodpíše mi nič, mám pochopiť vážnosť situácie, pustiť ma nemôže a všetko dovolenka mi bude preplatená.

Pozerala som si zák.práce a vychádza mi, že keby písomne oznámila 30 dní vopred, musí jej to dať, keďže už je po tomto termíne, nepomôže si. Alebo existuje nejaký iný spôsob? Viete poradiť? 1.7. nastupuje v novej robote, kde samozrejme dovolenku cez leto ešte nedostane.
ďakujem
veronikasad So suhlasom zamestnavatela moze v nivej praci cerpat dovolenku aj ked jej na nu este nevznikol narok
witch áno, môže, ale zrejme súhlas nedostane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nevyčerpanú D jej zamestnávateľ musí zo zákona preplatiť. Iný spôsob čerpania už nie je možný, ak s tým zamestnáv. nesúhlasí. Je tu hraničná možnosť, neprísť už vôbec do práce ale to je zas otázne, či by dostala preplatené všetko tak, ako má mať.(krátenie D napr., nevyplatenie tej zostávajúcej... )
    Naposledy upravil Tweety : 30.05.16 at 05:53
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Nedoporucuujem neprist do prace, zamestnavatel moze uplatnit kratenie dovolenky z titulu absencie
    Tweety veď som to napísala, že nemusí dostať všetko tak, ako má
    witch Ďakujem, myslela som si, že to tak dopadne. Neprísť by isto nebolo dobré, tak jej asi iné neostáva, než zarezávať..
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nastup na dovolenku urcuje zamestnavatel. Ak zamestnavatel z prevadzkovych dovodov s cerpanim dovolenky nesuhlasi, preplati jej celu nahradu mzdy pri skonceni prac.pomrru

    Nárok na dovolenku pri skončení TPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.