Zavrieť

Porady

Poradíte adresu na katastrálnu inšpekciu v BB?

Dobrý deň,

na webe neviem nájsť presnú poštovú adresu na odbor katastrálnej inšpekcie v Banskej Bystrici. Prosím, poraďte mi. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Samotný úrad: https://www.otvaracie-hodiny.sk/prod...or-csa-7-1846/
    Inšpekciu však vykonáva niekto iný!
    ÚRAD GEODÉZIE, KARTOGRAFIE A KATASTRA
    SLOVENSKEJ REPUBLIKY
    Odbor katastrálnej inšpekcie
    Chlumeckého ul. 2,
    P.O.BOX 57,
    820 12 Bratislava 212
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anlira Ďakujem Vám za odpoveď! Áno, toto je adresa na tzv. "hlavný stan" v BA.
    Bolo mi odporučené (samozrejme bez adresy), že podnet mám adresovať do Banskej Bystrice na katastrálnu inšpekciu, nakoľko Žilinský kraj, v ktorom žijem, patrí do jej kompetencie, nie pod BA.
    misoft Pokiaľ si všimneš - nikde nie je uvedený nejaký odbor inšpekcie. Takže najlepšie je to dávať tým hlavným.
    anlira Presne tak, nikde to nie je uvedené. Našla som len opomenutú katastrálnu inšpekciu v Banskej Bystrici v judikátoch Najvyššieho súdu SR. No moje nervy, tomu sa hovorí informatizácia. ))
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kontakt a zoznam na pracovisko v BB
    http://www.minv.sk/?zamestnanci-ko-bb
    ------------------------------------

    Následne si zisti, skontaktuj na infe, že kto je poverený činnosťou, nakoľko platí :

    § 13
    Katastrálna inšpekcia

    (1) Katastrálnou inšpekciou vykonáva úrad štátny dozor nad úrovňou spravovania, aktualizácie a obnovy katastra, ako aj nad úrovňou zabezpečovania úloh súvisiacich s katastrom.

    (2) Katastrálnej inšpekcii podliehajú fyzické osoby a právnické osoby vykonávajúce geodetické činnosti a kartografické činnosti, ktorých výsledky sa preberajú do katastra alebo pri ktorých výkone sa využívajú údaje katastra, a to najmä geometrické plány, vytyčovanie hraníc pozemkov, zriaďovanie a aktualizácia geodetických bodov, meranie a zobrazovanie predmetov, ktoré sa preberajú do základných štátnych mapových diel.

    (3) Katastrálnu inšpekciu v mene úradu vykonávajú poverení katastrálni inšpektori.

    http://www.uzemneplany.sk/zakon/kata...-z-tretia-cast
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anlira Ďakujem Ti za odpoveď! Idem mejlovať rad-radom. :-)
    buchač Stačí len na túto pracovníčku...veď predsa informácie...

    Oddelenie technické, dokumentácie a poskytovania informácií
    Kapustová Mária, Ing.
    anlira Ďakujem Ti za odpoveď! Presne túto pani som si našla, dnes jej len vyzváňa telefón, nedvíha. Zavolala som teda vedúcemu JUDr. Šišovskému (dúfam, že som neskomolila jeho priezvisko), a ten mi povedal, že katastrálna inšpekcia ÚGKK SR sídli v tej istej budove a tej istej adrese ako katastrálny odbor v BB. No vuala!!!
    Adresa aj pre ostatných, ktorí nie ste spokojní a domnievate sa, že ste v práve, čo sa týka nehnuteľností:

    ÚGKK SR
    odbor katastrálnej inšpekcie
    Ulica ČSA 7
    947 01 Banská Bystrica
      zbaliť

    Poradíte adresu na katastrálnu inšpekciu v BB?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.