Zavrieť

Porady

Môže úrad práce sťahovať 75% z dohody?

Dobrý deň,
som na úrade práce a chcela by som pracovať na dohodu. Lenže u nás v Rožňave mi povedali že mi stiahnu 75% z výplaty ktorú by som dostala. Viem že sa dá popri hmotnej núdzi zarobiť 148 eur a keď táto suma sa prekročí je osoba vyradená z úradu práce. No o tých 75% počujem prvý kráť. Je to všade tak, alebo len u nás? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nestiahnu ti z vyplaty ale ti znizia davku, pretoze z tvojho prijmu sa ti 25% nezaratava a zvysok sa zarata, takze davku dostanes nizsiu o 75% prijmu z dohody

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tak nepočúvaj voloviny! Z výplaty ti nič nemôžu stiahnuť (leda tak odvody a dane)
    Ale podľa toho, čo píšeš vidím, že si mýliš viac vecí .
    možno, keby si sa jasnejšie vyjadrila ??? zatiaľ si pozri stránku UPSVaR - aby si vedela, že čo znamená
    - byť v evidencii UoZ
    - byť v hmotnej núdzi
    - byť v hmotnej núdzi a poberať príspevok v hmotnej núdzi ( a podmienky - ak zarobíš napr tých 140 eur - je možné, že žiadna dávka v hmotnej núdzi nevýjde )

    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=212
    http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...ml?page_id=213

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak poberas dávku v hmotnej núdzi 75% čistého príjmu z dohody sa započítava do príjmu. UP ti vyplatí dávku len vo výške rozdielu medzi nárokom a tvojím zapocitatelnym prijmom

    Môže úrad práce sťahovať 75% z dohody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.