Zavrieť

Porady

Dovoz z Číny

Ahojte, chcem sa spýtať,ako mám správne postupovať? Dostali sme materiál od dodavateľa z Číny.Najskôr sme zaplatili 3proformy a potom nám prišla spolu aj s tovarom 1faktúra na hodnotu tých 3zaplatených proforiem.Išlo to cez colnicu, takže sme najskôr zaplatili clo a vypočítanú Dph k tomuto dovozu dňom 22.5. a 23.5. nám doručili materiál, v tento deň som zaevidovala aj faktúru. Na fakúre z Číny bol dátum 16.5. a je to v USD.
Ako ďalej??? Rozmýšlam, že cez OZ zaevidujem colný dlh prekontácia - clo za materiál 501/379 a 343/379. potom úhrada v banke 379/221.
Neviem, či to tak môže byť???
A čo s faktúrou?? akými kurzami to zaúčtujem???
Takýto prípad mám prvý krát, tak vôbec netuším, čo s tým?? Ďakujem za rady
Zabudla som napísať, že sme platcami DPH a robím v účt.programe Pohoda.
Naposledy upravil jenny7 : 21.06.06 at 09:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    To clo máš zaúčtované správne, my to robíme tak isto.
    Ja preddavok účtujem 314/221 kurzom banky. Keď príde tovar s faktúrou, zaúčtujem ju kurzom NBS v deň dodania tovaru a vypočítam kurzový rozdiel podľa zálohy.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ďakujem za radu, takže už to len správne pozaúčtovať a ďalej sa s tým už zbytočne nezaoberať. Prajem pekný dník

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    jenny7
    Ďakujem za radu, takže už to len správne pozaúčtovať a ďalej sa s tým už zbytočne nezaoberať. Prajem pekný dník
    Za málo, aj tebe pekný dník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.