Zavrieť

Porady

Problem s domacou vodarnou

Zdravim, mam problem s domacou vodarnickou, pomerne casto spina, ked sa otvori kohutik tak sa hned zopne na 5sek. mozno 10 sek. potiahne, a zase vypne a tak to stale skace az pokym si nepotiahne na 2 bary. Neviete kde by mohla byt chyba ?? tlakovi spinac ? mozem len hadat. Za kazdu odpoved Vam dakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Prepdokladam, ze mas k vodarni pripojenu tlakovu nadrz. Pravdepodobne klesol (mozno je nulovy) tlak nad gumenym balonom. Vacsinou sa to tlakuje cez klasicky ventil ako na autach, tak skus zmerat tlak nasledovne:
    Vypni cerpadlo, vypusti vodu tak, aby tlak vody bol nulovy. Nasledne zmeraj tlak vzduchu v nadrzi. Ten by mal byt o cca 0.2 bar nizsi ako zapinacia hodnota tlakoveho spinaca.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rasto17 vdaka skusim a dam vediet
    Consultix Som zvedavy Ale treba si davat pozor, lebo ak je vodaren napr. v pivnici, tak ju treba odvodnit, aby gumovy vak bol naozaj prazdny a aby neposobil hydrostaticky tlak vody. Pripadne je mozne skusit postlacenim ventilu, ci je vobec tlak na gumovym vakom. Pripadne skusit dotlacit vzduch "naslepo" a zistit, ci sa interval zapinania rozsiruje podla tlaku vody v systeme. To pre pripad, ak by bolo zlozite eliminovat tlak vody. Ale presne sa da natlakovat len prazdna nadrz.
    Rasto17 skusil som to no ked to nafukujem tak mi ukazuje stale 0 bar aj ked pumpujem, skusil som vypustit vzduch no ziaden tam nie je, asi je defekt na vaku co ?
    Consultix Ak by bol na vaku defekt, tak by z ventilu isla voda, kedze by sa ten priestor naplnil vzduchom z vaku.
    Skus vypustit maximum vody (vypnut cerpadlo) a otvorit vypustny ventil. Nasledne pumpovat a pumpovat a pumpovat. Ak pumpujes rucnou pumpu, tak si celkom slusne zacvicis ) Aka velka je nadrz?
    Ale hlavne ze vies kde je chyba, uz len zistit preco unikol tlak a dotlakovat.
    Consultix Este je otazne, ci vobec ide z pumpy vzduch do nadrze.
    Rasto17 Tak som to vypustil, nafukal tak zatial to ide normalne, vdaka za odpoved
    Consultix Fajn, vdaka za spatnu vazbu
      zbaliť

    marpo1 je offline (nepripojený) marpo1

    marpo1
    4 moznosti>
    nedofukana nadrz
    pokazeny ventilok
    deravy vak
    unik vzduchu cez neaky zvar alebo okolo priruby
    Rasto17 nafukal som to znova tak zatal to ide, vdaka za odpoved

    Problem s domacou vodarnou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.