Zavrieť

Porady

Postupne uhrádzaná faktúra

Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť s nasledujúcou situáciou? Klient má predstavu, že by dodal tovar ale nevystavil by jednu faktúru, ktorá by bola postupne uhrádzaná, ale že by vystavoval postupne faktúry vo výške jednotlivých splátok + dph. Ja si myslím, že sa to takto nedá. Je vôbec nejaký spôsob, aby sa to rozpočítavalo na viacero časti, keď sa nejedná o opakované plnenie ako je to napríklad pri energiach? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Daňová povinnosť k DPH vzniká dňom dodania tovaru... lehoty na vystavenie fa sú uvedené v § 73. ZoDPH
    ivetal No, veď ja som tiež tvrdila, že to nie je v poriadku, takto si to rozdeliť. Raz je tovar dodaný a treba ho zdaniť, bez ohľadu na to, koľko bude "splátok".

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    prečo by mala byť faktúra postupne uhrádzaná? nech spraví všetko štandardne - dodá tovar, vystaví faktúru a druhá strana to naraz zaplatí.

    inak si to viem predstaviť, že pri dodaní tovaru sa dajú podpísať DL s rôznymi dátumami dodania. A na základe nich sa budú robiť postupne faktúry v závislosti na dátume dodania na DL: Jediné riziko by bolo, že by prišla "kontrola" pri dodaní tovaru a zistili by rôzne dátumy na DL. Ale to je nereálne.

    Pokiaľ sú s tým uzrozumené obidve strany, tak aký problém? Predpokladám, že ty si účtovníčka, tebe sa do rúk dostanú iba dodacie listy. a ty nemáš ako vedieť, že tam nie sú pravdivé dátumy. Ty si pri dodaní nebola.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Tak ide o postupne uhrádzanú faktúru alebo o vystavovanie faktúr vo výške splátok... lebo sú to dve rozdielne veci.
    Mobilný operátori bežne vystavujú faktúry za tovar (telefóny, tablety,...), ktoré sa potom postupne uhrádzajú - splátka je uvedená v nasledujúcich faktúrach. Ovšem to neznamená, že nie sú dodržané ustanovenia zákona o DPH...
    ivetal Dostala sa mi do rúk faktúra, kde bolo uvedené v predmete dodávky "1.splátka za tovar v zmysle zmluvy".
    jslancik Potom je to jasne. Otrepat niekomu o hlavu...

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    1. Klient môže tovar iba "premiestniť" s tým, že vlastnícke právo na odberateľa prejde práve v okamihu, keď ho on predá tretej osobe (komis)
    2. Odberateľ podá hlásenie o tom koľko čoho predal
    3. Klient na základe oznámenia čiastkovo fakturuje z premiestneného tovaru
    4. Celé to zastreší zmluva o komise a presná evidencia "presunutého" tovaru

    Postupne uhrádzaná faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.