Zavrieť

Porady

RZZP + subeh samoplatitel, odvodova ulava

Ahojte, prosím v prípade FO
1-6 samoplatiteľ uhradzal minimálne preddavky
7-12 minimálna mzda - odvodová úľava

Vzniká v tomto prípade nedoplatok, ZP uviedla v RZZP uplatnenú OP 1914,74 Eur a vyčíslila nedoplatok.

je to takto správne?

dakujem
Naposledy upravil Sarlotka : 12.06.16 at 12:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 13a

    (3) Ak zamestnanec nemal príjem na uplatnenie odpočítateľnej položky počas celého rozhodujúceho obdobia a nepovažoval sa za osobu podľa § 11 ods. 7 písm. m) a s), odpočítateľná položka sa znižuje pomerne podľa počtu kalendárnych dní, keď zamestnanec nemal príjem na uplatnenie odpočítateľnej položky a nepovažoval sa za osobu podľa § 11 ods. 7 písm. m) a s). Ak zamestnanec mal príjem na uplatnenie odpočítateľnej položky u viacerých zamestnávateľov v rozhodujúcom období, odpočítateľná položka sa uplatní pomerne podľa výšky príjmu na uplatnenie odpočítateľnej položky u každého zamestnávateľa. Ak je príjem na uplatnenie odpočítateľnej položky v rozhodujúcom období nižší ako odpočítateľná položka v sume 4 560 eur alebo ako odpočítateľná položka znížená podľa prvej vety, odpočítateľná položka sa znižuje na hodnotu tohto príjmu.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sarlotka aaaa pomooooc, ako to mám chápať, čiže tento zamestnanec mal narok na OP počas 184 dní (1.7.-31.12.2015) t.j. 4560/365*184=2298,74 eur, on si OP uplatnil vo výške 380*6 t.j. 2280(mesačne v mzdách) v tom oznámení píšu, že v RZZP uplatnili OP vo výške 1914,74 Eur ako na toto číslo prišli? neviem sa k tomu dopracovať...
    veronikasad Nevznikol prac.pomer v priebehu kal.mesiaca ?
    Sarlotka pomerna cast ked nemal prijem je 4560/365*181 t.j. 2261,26
    Sarlotka nie vznik PP je presne 1.7.2015
    Sarlotka takto je to 2*(4752-4560))= 384 a potom 2298,74-384=1914,74
    Sarlotka a z rozdielu medzi 2280(6*380) a 1914,74 = 365,26 sa vyčísli nedoplatok 4% zamestnanec a 10 % zamestnavatel
    avalik sikulkaaaa
    Sarlotka ale houby , dosla som na to metodou pokusov a omylom a trvalo mi to hodne dlho cize nie metodou pochopenia zakona... nasla som si dnes v maili od jedneho konatela, ze preco tam ma nedoplatok, prisla mu mailom infoska ze ma v elektronickej schranke vysledok RZ, tak mi to preposielal... papierovo to este neposlala zdravotka...nerozumiem tomu na zakon a tym padom sa este musim zamysliet ako mu to vysvetlim asi mu naposielam tieto § a napisem ze pre toto ale ze keby mal cely rok min. mzdu tak nedoplatok nebude a to i napriek tomu ze prvy polrok zaplatil 6*57,68 Eur a v pripade celorocnej minimalnej mzdy by nezaplatil nic
    avalik tu to je ten dvojnasobok, v dalsom odstavci ... (4) Odpočítateľná položka upravená podľa odseku 3 sa s rastom vymeriavacieho základu podľa § 13 dosiahnutého v rozhodujúcom období znižuje o dvojnásobok časti tohto vymeriavacieho základu, ktorá prevyšuje 4 560 eur. Ak je vymeriavací základ podľa § 13 dosiahnutý v rozhodujúcom období vo výške najmenej 6 840 eur, odpočítateľná položka je 0 eur.
    Sarlotka dakujem
      zbaliť

    RZZP + subeh samoplatitel, odvodova ulava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.