Zavrieť

Porady

RZZP súbeh zamestnanie a SZČO

V roku 2009 som bola iba SZČO, príjmy cca 2000 €, ZD mínus, lebo som bola v strate. Podľa RZZP 2009 mi v prípade súbehu zamestnania a SZČO vyšli preddavky 0 €.
V roku 2010 som celý rok mala živnosť, ale 292 dní som bola aj zamestnanec. Iba SZČO som bola 73dní (z toho 17 dni PN), teda povinnosť platiť odvody - 56 dní. Môj ZD z podnikania bol 457,32 €, teda nižší ako min.VZ na ZP počas 56 dní (ten vychádza 607,11). Logicky mi vychádza, že zaplatím ZP z min.VZ za 56 dní, teda cca 85 €. Ibaže tlačivo S (a aj pracovníčka ZP) tvrdia, že mám zaplatiť 112,79 lebo koef...a... List SB riadok B33 mi vykazuje VZ prislúch.obdobiu, keď som bola zamestnanec, vo výške 198,29, z čoho mi vychádza dalších 27,79 (85+27,79=112,79). NEROZUMIEM PREČO. Príjmy zo zamestnania s tým nesúvisia a nie je tam žiadien nedoplatok na strane zamestnanca.

Ďakujem za vysvetlenie
Maja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Aký príjem si mala zo zamestnania? Pri súbehu zamestnania a podnikania príjmy spolu súvisia.

    RZZP súbeh zamestnanie a SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.