Zavrieť

Porady

Ako správne vypočítať nárok na dovolenku.

V apríli som dala výpoveď dohodou , s ktorou zamestnávateľ súhlasil.Zo starého roku som mala 9,5 dovolenky.Zamestnávateľ mi vyplatil 11,5 dňa čo sa mi zdá málo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Upresnenie. Výpoveď dohodou náš ZP nepozná. Takže PP zrejme skončil Dohodou podľa §60. Ak si mala nevyčerpanú D 9.5, tú si mala mať preplatenú. A ak vznikol nárok na tohtoročnú D(, nepíšeš, kedy skončil PP a koľko si tento rok odpracovala), tak si mala mať preplatenú aj tú.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária Tylková Bednárová ukončila som prac.pomer 30.4. odpracovala som 30dni ,lebo bola PN,tak teraz som asi v obraze ....preto že som bola PN ,tak mi dali len dna dni zaa tento rok...od januára do apríla... ďakujem
    VERONIKA6 Presne tak. Nárok na dovolenku v tomto roku vznikol za odpracované dni a to je 1/12 z nároku.
    Tweety tento rok si mala mať teda nárok len na D za odpracované dni, teda vo výške 1/12 z ročného nároku
      zbaliť

    Ako správne vypočítať nárok na dovolenku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.