Zavrieť

Porady

Zmáčadlo do cesnakového postreku proti voškám

Ahojte!Môžem ako do cesnakového postreku proti voškám ako zmáčadlo použiť JAR na umývanie kuchynského riadu?
Naposledy upravil ivka70 : 13.06.16 at 08:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Vždy môžeš použiť jar ako zmáčadlo, keď postrekuješ proti voškám. Cesnakový postrek nepoznám v praxi, robíme postrek zo žihľavy.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozes,ale iba trosicku,aby ti to moc nepenilo.
    Ja som robila postrek minuly tyzden.Iba som postruhala mydlo na pranie,nechala roztopit a postriekala som.Nic ine som nepridavala.Vosky zmizli.

    Odporuca sa postrek po par dnoch zopakovat

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ja na všetko používam odvar z chilli papričiek, zatiaľ s úspechom.

    Doplnené: od vošiek či pavúčikov mi skrúcalo mladé listy na čiernych ríbezliach, od použitia chilli pred troma rokmi mám pokoj.
    Naposledy upravil kukučka : 13.06.16 at 14:05
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka ...nový postrek, vyskúšam, ale aj bez zmáčadla? To sa pridáva pre lepšie priľnutie postreku .....
    kukučka Tak mi poradili, tak používam. .veď skúste aj s jarou.
    afrikánka Určite vyskúšam, ale koľko chilli na 1liter? Ďakujem
    kukučka Dávam 4-5 maličkých, alebo polámem tretinu veľkej, alebo baranieho rohu, ktoré mi viseli cez zimu ako dekorácia.
    arizona Vcera som rusila dekoraciu z feferoniek, ktoru mavam vzdy v kuchyni.Tak som ju dnes vyuzila a uvarila "dobrotku" pre mravce.Idem vyskusat postriekat vrbu,lebo mam na nej neskutocne vela mravcov.Snad pomoze :-)
    afrikánka arizona...daj vedieť, ako to dopadne...ďík
    Kvaka Tiež som dnes uvarila odvar z čili, dala som 5 papričiek, ale odvar bol ledva štipľavý, papričky celé, tak som po vychladnutí všetko mixla a koniec, utekala som, keď sa to znovu varilo. Dráždi na kašeľ, to bude sila, asi to nariedim. Doteraz som cca 4x použila cesnakový odvar a žihľavový výluh oba bez zmáčadla.
    arizona Pri striekani vrby som ja ledv dychala,stipal ma nos. Teraz,po par hodinach mravce spaciruju dalej...im to nevadi. Asi vyskusam nieco ine
      zbaliť

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Co sa tyka zmacadla, tak by som radsej pouzil zmacadlo, ktore sa dava do umyvacky riadov. To se neoplachuje a ostava na riadoch, takze by malo byt teoreticky menej skodlive ako pripravky na umyvanie riadu.

    Zmáčadlo do cesnakového postreku proti voškám

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.