Zavrieť

Porady

Neprihlaseny poistenec do ZP co dalej?

Dobry den .Zabudol som prihlasit zamestnanca do ZP.Nastupil 2.5, a teraz ked som siel podat mesacny vykaz som zistil ze ho nemam v zozname poistencov.Mam ho teraz normalne prihlasit cez hromadne oznamenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ano, najskôr ho prihlás, potom pošli mesačný výkaz. Inak ti mesačný výkaz neprejde.
    piccolo222 Dakujem.Hrozia z toho nejake sankcie? kedze som ho mal prihlasit do 8 dni...
    veronikasad § 26
    Pokuty

    (1) Úrad13) môže uložiť pokutu
    a) do výšky 165 eur poistencovi za nesplnenie povinností ustanovených v § 22 ods. 2 písm. a) až c), e), g) a i),
    b) do výšky 331 eur tomu, kto nesplnil oznamovacie povinnosti ustanovené v § 23 okrem § 23 ods. 6 tretej vety a kto nesplnil povinnosti podľa § 6 ods. 1,
    c) do výšky 3 319 eur platiteľovi poistného za nesplnenie povinností ustanovených v § 24 písm. a) až i) a k).

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    piccolo222 (Dnes 20:46) Dakujem.Hrozia z toho nejake sankcie? kedze som ho mal prihlasit do 8 dni...

    § 26
    Pokuty

    (1) Úrad13) môže uložiť pokutu

    c) do výšky 3 319 eur platiteľovi poistného za nesplnenie povinností ustanovených v § 24 písm. a) až i) a k).
    piccolo222 uzasne...radost podnikat v tomto state
    veronikasad Daj si to do poriadku, pokuty nedáva ZP, ale úrad ore dohlad nad zdr.starostlivosťou. Zatial som sa v praxi s pokutou u zamestnávatela pri takomto "zabudnutí" nestretla...
    V zákone je možnosť, nie povinnosť a suma 3319 je ako max., nie minimálna ako pri niektorých iných pokutách.

    Neprihlaseny poistenec do ZP co dalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.