Zavrieť

Porady

Musim sa prihlasit do zdravotnej poistovne alebo socialky po ukonceni vysokej skoly?

dobrý deň k 14.6. som ukončil VS, popritom pracujem do 30.6. na dohodu a od 1.7. nastupujem na TPP.. je potrebne sa nahlasit do socialky alebo do zdravotnej poistovne, alebo to urobi zamestnavatel? z uradu prace som odisiel asi po 5 minútach, keďže som nemal nervy na vypisovanie ziadosti s hlupymi otázkami.. vyplyva mi z toho nejaka sankcia??.. veľmi pekne ďakujem za odpoveď
6 komentárov     zbaliť
avalik Cital si etiketu porady? Pouzil si vyhladavac? Na VS si sa nenaucil ako sa vyhladavaju informacie na nete? O existencii web stranok tebou spominanych institucii si este nepocul?
ffero ak spavne citamtak tato stranka sa vola porada. vidim ze je tu vela milych ludi .. hadaj z akeho dovodu som to tuna zavesil casoveho..ak na to nechces odpovedať odpust si komentar, dakujem
avalik Etiketa porady:
Skôr ako napíšem otázku, hľadám či už rovnaká otázka na Porade neexistuje.
V otázke a popise uvádzam všetky relevantné detaily a informácie ktoré som si už o otázke naštudoval.
veronikasad Na akú dohodu pracuješ?
ffero Dohoda o brigadnickej praci studenta, pravdepodobne mi to upravia od 14.do 30.6. Keďže nemám status studenta.. Ale blizsie som sa nestihol informovat
veronikasad Choď do ZP odniesť potvrdenie o ukončení štúdia, z DoBPS sa neplatí zdr.poistenie, pravdepodobne dinho budeš musieť zaplatiť ako ssmoplatitel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V zdr.poistovni si povinný oznámiť ukončenie štúdia dňom štátnej skúšky. Na UP sa zrejme evidovať nebudeš. Ak je z dohody platené zdr.poistenie a pracuješ každý prác.den, nebudeš doplácať nič. V opačnom prípade si musíš doplatiť za obdobie od ukončenia štúdia do vzniku prác.pomeru ako samoplatitel z mín.vymer.zakladu.

    SP riešiť nemusíš, pokiaľ si nebol prihlásený ako dobrovoľne poistená osoba. Po nástupe do zamestnania ťa tam prihlási zamestnávateľ.
    ffero ďakujem veľmi pekne
    Príspevok zbalený
    spam
    ffero precitaj si komen pod prispevkom vyssie a nie neuhadol si nieje to je jedna z tych elektrickovych skol.. ziadal som o jednoduchu info od niekoho kto sa v tom vyzna, bez toho aby som musel nabehnut na tie stranky.. that's all kamarat .. vidim ze tato stranka ma od poradne daleko aspon co sa tyka respondentov
    bodliak "spavne citamtak", uff.

    Musim sa prihlasit do zdravotnej poistovne alebo socialky po ukonceni vysokej skoly?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.