Zavrieť

Porady

Predať alebo prenajať ornú pôdu?

Zdedila som 15 parciel ornej pôdy. Spolu dokopy to činí 1 ha. Na LV je však viacero majiteľov. Družstvo, ktoré si túto pôdu prenajíma ma oslovilo, že pôdu odkúpi za 1000,- Eur. Avšak podľa tabuľky BPEJ má pôda hodnotu 3000,- Eur. Ak sa nerozhodnem predať, za prenájom mi ponúka 16,50 Eur ročne. Čo mi radíte? Predať, alebo prenajať a čakať.....?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nepozeraj tabuľky BPEJ ale zisti si, že za koľko by to trebárs kúpil niekto z okolia (a či by vôbec niekto kúpil ??) ... a tiež tuto pozri - že aké sú ponuky v tvojom regióne https://pozemky.mpsr.sk/
    - a tiež pozri podmienky - za akých sa môže pôda predať.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivena Veď práve, že asi nekúpil by nikto iný. Nájomca už má odkúpených asi 90% pôdy. Už v minulosti odkúpil od všetkých majiteľov nejaké podiely a tak sa dostal na všetky LV. Z toho dôvodu som rozmýšľala, že asi nemá veľký význam špekulovať nad predajom, len nie som si istá.... Či sa nezvýši v budúcnosti cena pôdy a neponúkne viac, alebo neviem .......hm
    Katy a R veru hm ... lebo ani srnky netušia ... držím palce ak ty sama máš 1 ha, je tá tisícka málo,... ale bohužiaľ aj za menej sú ponuky
    Ivena Ďakujem za odpoveď.
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Horšie podmienky na predaj, než sú teraz, už zrejme nebudú nikdy. Jediný kupujúci určený zákonom, vyvolený, určuje pravidlá.
    Jednoznačne odporúčam prenájom. Nie kvôli nájomnému, ale kvôli možnosti raz predať pôdu za oveľa rozumnejšie (konkurenčné) peniaze.
    Ivena Ďakujem odpoveď. Asi ju nepredám.

    Predať alebo prenajať ornú pôdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.