Zavrieť

Porady

Z minimálnej hod. sadzby na minimálnu mesačnú sadzbu?

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak sa pýtam somarinu. Pracujem 5 rokov ako administratívna pracovníčka u malého súkromníka, s hodinovou sadzbou 2,40€ v hrubom. (Pracovných hodín týždenne je 33, nie klasických 40, čiže väčšinou nemám ani 300€). Zvýšenie mzdy nehrozí nakoľko som jediný zamestnanec "mimo rodiny" a firma si zas až tak finančne vyskakovať nemôže, ale chcela by som zamestnávateľovi navrhnúť aby som nebola odmeňovaná hodinovou sadzbou ale mesačnou (čo je v súčastnosti výška MM 405€). Spravilo by mi to vôbec nejaký patrný rozdiel v čistom príjme? Vďaka za pomoc.
Naposledy upravil ivka70 : 23.06.16 at 11:42
Xanti Minimálna hodinová mzda je 2,328 eur
Máš vyššiu ako minimálnu mzdu. Ak by ti dali mzdu 405e tak by ti ju zvýšili a to píšeš, že nehrozí.
Podľa mňa by si si znížila ešte mzdu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Keďže tých 405 je určených na 40 hod. / týždeň, tak ti to asi nepomôže:

    405 / 40 x 33 = 334,-

    Vyšla by ti mesačná hrubá mzda 334€, teraz máš koľko?
    malinkazk Ahaaa tak to potom naozaj nie, v hrubom neviem nemam pri sebe vyplatne pasky ale v cistom som dostala: za maj 303, za april 305, marec 344, februar 288 atd.. Zalezi od toho kolko prac. dni v mesiaci vychadza.. Tak sa skusim spytat inak mi viete poradit, kedze sa na to chcem pozerat aj zo zamestnavatelovej strany, ak by som si chcela presadit aspon 350 v cistom mesacne, teda prerobit prac. zmluvu o kolko by sa mu v tom pripade navysili odvody?

    Z minimálnej hod. sadzby na minimálnu mesačnú sadzbu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.