Zavrieť

Porady

Zmes do ostrekovacov v chladici

čo sa može stat, ked som sa pomylil a do nadržky s chladiacou zmesou som nalial vodu do ostrekovačov? Nie vela asi tak 100 až 120 ml. Odpoved by mi velmi pomohla, ide o auto HYUNDAI I.30 UPLNE NOVE.
Naposledy upravil ivka70 : 26.06.16 at 20:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Predpokladam, ze si pozrel nadrzku pri studenom motore a chcel si ju doliat po maximum.

    Ja som raz spravil opacnu hlupost. Ostal mi nejaky Fridex tak som ho v zime nalial do ostrekovaca. Nedalo sa s tym vobec jazdit, mazalo sa to po skle ako vazelina.

    V tom chladiacom okruhu je najvacsim rizikom korozia. Kto vie, ako sa to tam bude spravat...
    Naposledy upravil misomiso : 26.06.16 at 21:35
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač CITUJEM :
    "Predpokladam, ze si pozrel nadrzku pri studenom motore a chcel si ju doliat po maximum."
    ===================

    To akože chceš povedať, že chladiaca kvapalina sa má dolievať pri horúcom motore....alebo vlastne kedy, keď nie pri studenom motore ?
    Nože nás pouč, daj niečo nové v tejto oblasti.
    misomiso Ma sa dolievat pri studenom motore ale na rysku "minimum". Mozes aj pri horucom, ak sa neobaris, potom mozes tesne pod maximum.
    misomiso Nove auto to malo doliete isto spravne, ale niektori horlivi majitelia si auto chcu dat este do lepsieho stavu, nez v akom opustaju fabriku a z toho to potom vznika.
    peterkos2 Ja si skôr myslím,že majiteľ chcel doliať zmes do ostrekovačov,len si pomýlil nádoby a včas sa zastavil.
    Pokiaľ to nezačne peniť,je to v pohode.Ak začne,treba vypustiť a dať novú zmes,lebo chladenie by bolo mizerné pri takomto obehu
    dodp7512 Konečne to niekto pochopil a dakujem za podporu.Nepenilo to vôbec ani trocu.
    dodp7512 Jasne že pri studenom motore.
    lujza.j Konecne to niekto pochopil....hlavne,ze ty vies kam lejes....viecko od nadrzky nema oznacenie...."ze stierace".....ci nato cinania -korejci zabudli....?!
      zbaliť

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    treba to vypustiť vypláchnuť čistou vodou a naliať tam chladiacu zmes podľa predpisu výrobcu.Cez leto sa môže zlepiť termostat .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Pri množstve chladiacej kvapaliny cca 5L jedno deco nezaváži - rozriedi sa to. Je to mizivé množstvo. Robíš zbytočnú paniku.
    dodp7512 Dakujem za odpoved.
    vicktor Remeselnik, prevadzkova teplota motora je v lete aj v zime rovnaka.
    Tiez si myslim ze je znacny nepomer tych dvoch kvapalin.
    Poznamka o peneni ma poucila, dakujem. Ani farba sa nezmenila?
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nič sa nestane...nie si prvý a ani posledný, ktorému sa to stalo.
    Čítaj postrehy a prípadné riešenia

    https://forum.autobazar.eu/voda-do-o...ca-t43022.html

    Mimochodom...do ÚPLNE NOVÉHO auta snáď nie je potrebné nalievať (doplňať) nejaké kvapaliny nejaký čas...
    Ale Ty rob, ako uznáš za vhodné.
    Naposledy upravil buchač : 26.06.16 at 21:18
    dodp7512 CHcel som doliat ostrekovač.

    Zmes do ostrekovacov v chladici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.