Zavrieť

Porady

krátkodobý prenájom majetku, následná kúpa

Ahojte,

prosím o radu
firma mala prenajatý majetok zaplatila kaciu a následne 3 nájmy.
Spoločnosť následne vystavila faktúru na predmet nájmu pricom odpocitala 3 nájomné a kauciu k úhrade je nula.

neviem si poradiť s účtovaním.

kauciu mám na 378
faktúry za prenájom majetku 518/321 , úhrady 321/221

následne je fa na majetok a odpocitané tieto sumy nájom, akosi mi jedine vychádza že cena je akoby len vo výške kaucie a uhradené nájmy sú len akoby forma zľavy?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mne vychádza, aj ty píšeš, že vo faktúre je odpočítaná aj kaucia aj tie nájmy, ktoré boli fakturované.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sarlotka k úhrade ja na fa 0,00 eur, jedine ako mi to vychadza je, ze by som ju nahodila len vo vyske kaucie a s tou zauctovala a dala ako ocenenie majetku...
    Žanet Na faktúre podľa všetkého máš uvedenú cenu majetku 042/321 a potom odrátané nájmy / asi sa dohodli, že nájmy sa započítajú so sumou majetku, iba môj predpoklad/ ja by som účtovala pre zjednodušenie mínusom 518/321 a úhradu kaucie by som riešila interným dokladom ako zápočet poskytnutej kaucie a úhradou faktúry.
    Sarlotka ahoj dakujem, aj to je cesta, ja mam k tomu aj zmluvu, lenze ta nema hlavu ani patu (sekretarka danej firmy mi prezradila, ze tuto jednu si konatel svojvolne pomenil, lebo su s konatelom firmy ktorú ja účtujem kamosi.... ale sekretarka mi prezradila ze ich uctovnicka peni, lebo ze sa bola jej najskor pytat, ze co s tou zmluvou porobila no môj konateľ je štastný lebo ma super cenu )
      zbaliť

    krátkodobý prenájom majetku, následná kúpa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.