Zavrieť

Porady

otec na materskej dovolenke

Dobrý deň, chcem sa opýtať, partner nastupuje na RD - bude poberať materské, ja nastupujem do zamestnania, z ktoreho som predtým poberala materské..a v SP odo mňa žiadajú predložiť PZ, aby som preukázala, že skutočne idem do práce a ž nechcem zneužívať socialny system...stretli ste sa už s takymto postojom?
6 komentárov     zbaliť
misoft Sa divíš? Veď uvažujú logicky. Jeden nebude na RD, bude druhý. Istia sa, aby ste "náhodou" obaja neboli na RD a brali od štátu zákonné dávky obaja.
Mila123 Dušky to sa nedá.......obaja súčasne o štátu, na jedno dieťa.....
Mila123 ja nie, a to som už viacerých otcov poslala i opakovane na MD.... neviem či pobočka (ktorá?) má na takéto postupy oprávnenie, ale nech, veď nastupuješ do práce (túto skutočnosť si môže overiť u nich v systéme)....
misoft Podľa toho, aký úrad, kde úrad, ako sa úradná tetuška vyspala, s kým sa vyspala......
tinitu No veď toto, podla pokynov som doručila žiadosť od ukončenie poberania materskeho, žiadosť o materské partnera, za oboch potvrdenie z UPSVaR, že nepoberame RP a že sme ani nežiadali a tiež dohodu o prevzatí dieťaťa do starostlivosti, a zrazu ešte pýta moju PZ, či nechceme len zneužívať sociálny system, až ma dvihlo z toho....
bodliak Podaj žiadosť v podatelni, nech Ti potvrdia prevzatie na kópiu, a nech ti dajú písomne, že požadujú PZ alebo zamietnu z dôvodu, že si PZ nepredložila.
A potom môžeš konať proti pracovníčke, ktorá svojvoľne vyžaduje to, na čo nemá právo.

Žiadnu pracovnú zmluvu predkladať nemusíš,
lebo kľudne môžeš ostať aj dobrovolne nezamestnaná a otec bude na materskej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Partner musí so žiadosťou o materské predložiť doklad, že si ukončila poberanie rodičovského príspevku.
    Zároveň predkladá písomnú dohodú vás dvoch o tom, že preberá dieťa do starostlivosti.
    Ty nemusíš ani nikam nastupovať do práce. On, ak má odvody zaplatené a splnené podmienky, má na materské nárok a hotovo.

    otec na materskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.