Zavrieť

Porady

Preväzovanie tvárnic rôznej hrúbky

Staviam jadro z ytongu kde jedna priečka bude robená z 7,5 a priečka medzi kuchyňou a WC bude z 10 ytongu. Stačí ak to prichytím len pomocou murivových spojek, alebo musím murovať a upravovať hrúbku ?

Pre lepšiu predstavu obrázok :
tenká čierna - 7,5
hrubá čierna - 10
sivá - panel
Untitled.png  
5 komentárov     zbaliť
misoft Bude na priečkach niečo ťažké? Ak nie - podľa mňa - stačia spojky. Ale pre istotu - strednú priečku uchyť murovaním prekladom.
buchač Dušan...nechcel by som bývať v susedstve takýchto "majstrov"...
Že prečo ? Veď pozri aj na hento
http://www.porada.sk/t286211-rekonst...ar-otazok.html
Lebo sú to laici...prestavbu robia len po pracovnej dobe a cez víkendy...a keď sa im to nepodarí, tak začínajú odznova.
Myslia, že ušetria...lež opak je pravdou.
misoft Veď to bude jeho problém a problém jeho susedov - našťastie - ja vedľa neho nebývam.
Inak - s tými víkendovými "majstrami" - súhlas. Skôr som spomínal, ako u nás v baráku jedni rekonštruovali byt - 3 mesiace.... ovšem robila im to nejaká "firma" - aká, to netuším.....
marleau zrejme vychýrená
misoft No na internete som ju vtedy nenašiel.... Ale pravdu povediac - dlho robili, ale dobre urobili (našťastie) - pre ich obranu - bola to poctivá a kvalitná práca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Preväzovanie tvárnic rôznej hrúbky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.