Zavrieť

Porady

Priebežné položky

Čo bude najlepším riešením?
Prevzala som firmu, ktorá mala predchádzajúci rok ukončený a v danovom priznaní bolo cca 50000,- na priebežných položkách.
Mám odznova preučtovať rok 2005 a podať opravné danové priznanie?
Alebo mám na začiatku roka dať minusom tých 50000,- a zaučtovať len tento rok? Čo bude najlepšie?

Vďaka za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak by išlo iba o priebežnú položku, dodatočné DP nemáš prečo podávať. Stačilo by opraviť iba výkaz majetku a záväzkov. Asi by bolo dobré prebehnúť účto a skúsiť nájsť kde vznikla chyba.
    Ako to celé doriešiť záleží na Tvojej dohode s klientom. Vieš, preúčtovať celý rok je jedna vec a dostať za túto aktivitu zaplatené je vec druhá .

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    V tých priebežných položkách je všetko možné. Keď som to videla myslela som si že to účtovníctvo robil nejaký mäsiar, ktorý vie len naklepať do registračky cenu tovaru.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    SMartina
    V tých priebežných položkách je všetko možné. Keď som to videla myslela som si že to účtovníctvo robil nejaký mäsiar, ktorý vie len naklepať do registračky cenu tovaru.

    Zostatok na PP mohol vzniknúť k 31.12.2005 z dôvodu pohybu ...výber ...vklad peňažnej hotovosti na BÚ v posledné dni roka 2005 .Treba skontrolovať BV.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.