Zavrieť

Porady

náhrada liečebných nákladov

prišla mi zo VsZP výzva na úhradu nákladov liečenia v súvislosti s dopravnou nehodou, kde bola zrazená chodkyňa. Mám PZP v AXA poisťovni, takže som výzvu poslala im. Vinníkom som aj ja aj chodkyňa, zrejme 50 na 50, teda priestupku sa dopustila aj chodkyňa.

Otázka znie, keďže poisťovňa AXA zrejme preplatí len tých zrejme 50 percent nákladov liečenia (predpokladám), čo so zvyškom?
Snád to nemôžu pýtať odo mňa. Kedže chodkyňa je poistenkyňa VšZP od nej zvyšok pýtať nebudú. Ale ide mi o to, aby to nepýtali odo mňa doplatiť, lebo AXA určite preplatí lebo tú moju časť viny.
misoft Ak máš lajtro, že je to 50/50 (teda spoluvina chodkyne) a VšZP by žiadala doplatiť aj "jej" časť - odvolaj sa a použi to lajstro - že svoju časť 50% si zaplatil a ostatných 50% nemieniš zaplatiť, nakoľko by sa potom zo strany chodkyne a VšZP jednalo o neoprávnený peňažný prospech (tým, že by ťa nechali zaplatiť ich časť, ktorú mali realizovať oni). Vyžiadaj si však (máš na to nárok) - aké bolo celkové poistné plnenie za zranenie (aby si vedel celkovú sumu, ktorú je potrebné/bolo potrebné v rámci poistky vyplatiť).
cmd dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miguel9991 je offline (nepripojený) miguel9991

    miguel9991
    To je taka sprostosť, spoluvina neexistuje a vždy je jeden z účastníkov na vine. To len poisťovne majú niečo také, ale keďže tam bola zranená chodkyna, tak tu musela spisovat polícia a oni určia, kto je na vine.Takze buď vy alebo chodkyna, žiadne 50/50.

    náhrada liečebných nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.