Zavrieť

Porady

Môže mi budúci zamestnávateľ oznámiť, že moju pozíciu neotvorí pár hodín pred nástupom?

Chcela by som sa informovať ohľadom nástupu do nového zamestnania. Dohodnutý nástup mal byť 1.7.2016. Zmluva na TPP bola podpísaná pred pár dňami s termínom nástupu 1.7.2016. Dnes večer (30.6.) mi zamestnávateľ oznámil, že moju pozíciu neotvorí. Môže to len tak urobiť? Dostal ma do problémov, keďže som sa už odhlásila z úradu práce a všetky ostatné ponuky som zamietla. Nemám právo na nijaké odškodnenie? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sibalka je offline (nepripojený) sibalka

    Personálne poradenstvo, audit a nastavenie pracovnej dokumentácie, personálnych procesov a celkovej personálnej agendy pre menšie a stredne veľké spoločnosti, nábory a zamestnanecké prieskumy. ...viac sibalka
    Môže, ale len v určitých prípadoch - pozrite si paragraf 19 v Zákonníku práce. Ale predpokladám, že ani jeden z uvedených prípadov sa na Vás nevzťahuje. Podstatnejší je však posledný bod tohto paragrafu, že odstúpenie musí byť pred začiatkom výkonu práce a písomné, inak je neplatné. Takže Vám to musí dať aj písomne - to je oficiálna verzia, ale v realite sa obávam, že to nikto nerieši a len sa zoskartujú obe pracovné zmluvy. Takže môžete zajtra nastúpiť a argumentovať, že odstúpenie je neplatné a on Vám rýchlo dá do ruky papier o odstúpení alebo prípadne ukončenie v skúšobnej dobe. Alebo zajtra nenastúpite, pracovný pomer bude platný, budú Vám plynúť absencie, takže tak či tak nevyhráte . Táto neserióznosť zo zamestnávateľovej strany sa nedá ani komentovať. O odškodnom nie je v zákone ani zmienka.

    Môže mi budúci zamestnávateľ oznámiť, že moju pozíciu neotvorí pár hodín pred nástupom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.