Zavrieť

Porady

Uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka ... ?

Dobrý deň. Skončila som VŠ a od 1.7.2016 som nastúpila do zamestnania. Pri vypĺňaní papierov som narazila na vyhlásenie, kde je možnosť zaškrtnúť že: Uplatňujem si nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka podľa § 11 atď. ... Nemám ani deti ani manžela. Mám to začiarknúť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Je to na tebe ci si to uplatnis teraz alebo pri vykonani RZD, ci podani DP za rok 2016.

    PS: je dobre si prestudovat ten § 11 zakona o dani z prijmov - zakony su bezplatne dostupne na internete
    ankh Ďakujem. Viem, že sú aj som ho pozerala ale radšej sa spýtam niekoho, čo sa tomu rozumie a vie presne ako to je ... než aby som potom riešila, že som niečo zle vyplnila. Ďakujem!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nemusíš - ak zaškrtneš budeš mať o cca 60€ vyššiu čistú mesačnú mzdu.
    Ak nezaškrtneš, uplatníš si ročnú NČZD v ročnom zúčtovaní dane alebo daňovom priznaní a vznikne ti preplatok ...(našetríš si na dovolenku)
    ankh Ďakujem. !

    Uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka ... ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.