Zavrieť

Porady

Oslovenie existujucich zakaznikov byvaleho zamestnavatela

zalozila som si eserocku a moze sa stat ze moja firma ponukne sluzby aj existujucim zakaznikom byvaleho zamestnavatela, kedze sa mi nechce z mnozstva oslovenych zakaznikov selektovat tych jeho (na oslovovanie zakaznikov mam manazera ktory ma vlastny zoznam potencialnych zakaznikov ktorych oslovuje a moze sa stat ze budu medzi nimi aj zakaznici ex zamestnavatela) So zamestnavatelom momentalne prebieha sudny spor, ohladne nepravosti vypovede. moja otazka znie, ci je oslovenie tychto zakaznikov protipravne/trestne ci nieco podobne a ak ano, co mi moze hrozit v pripade ak by ma dal zamestnavatel na sud. Dakujem
Naposledy upravil Monika Homporová : 04.07.16 at 14:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Ak si kúpiš (za relatívne málo peňazí) vhodný dátový výber z Infostatu a bude ním pokrytý okruh oslovených zákazníkov, nebude možné zistiť, či si niektoré dáta "vyniesla" od predchádzajúceho zamestnávateľa.

    PS - - pozor na spamovanie, sú za to dosť vysoké pokuty.
    Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 04.07.16 at 14:53 Dôvod: PS

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak sa súdiš s bývalým zamestnávateľom, tak môže byť všetko komplikované...

    V princípe ti nemajú ako dokázať, že si nepoužila iné ako voľne dostupné informácie o daných firmách (tel. čísla a adresy z internetu). Asi by bol problém dokázať, že si využila informácie, ktoré si nadobudla počas pôsobenia v bývalej firme (aj keď reálne ich použiješ).
    čiže záver - pravdepodobne ti nič nedokážu. ALE môžu ti pekne znepríjemniť život, kým sa dôjde k takému záveru.
    A ešte je dôležité, aké papiere si podpisovala u bývalého zamestnávateľa ohľadom tvojej funkcie a informáciami s ňou súvisiacimi. Mlčanlivosť, poskytnutie "tretej strane" - za ktorú tam môžeš byť menovaná aj ty ako exzamestnanec. atď, atď.
    Monika Homporová dakujem za radu jslancik, konecne niekto kto ma nestrannu odpoved :-)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nekalé podnikanie
    Porušenie obchodného tajomstva - odkiaľ máš zoznam jeho zákazníkov? Ukradla si mu ho, keď si odchádzala?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika Homporová nie, ja som u neho pracovala na veducej pozicii a jeho zakaznikov som riesila ja, nic som mu neukradla.
    Monika Homporová a co mi mi teda za nekale podnikanie a porusenie obchodneho tajomstva moze hrozit?
    Chobot Súd a finančné odškodnenie.

    Akože neukradla? Veď zoznam klientov máš na základe toho, že si u neho pracovala. Ak chceš podnikať, tak si urob reklamu a uvidíš, koľko klientov získaš.
    Monika Homporová a co konkurencny boj? co ak ponuknem lepsiu kvalitu? co ak jeho zakaznici nie su spokojny so sluzbami? co ak v okruhu 500km by som oslovila 10000 ludi medzi ktorimi by boli aj zhodou okolnosti jeho zakaznici? co ak mam manazera na tieto zalezitosti a naozaj sa mi nechce selektovat ktory ludia su alebo niesu zakaznikmi byvaleho zamestnavatela??
    Monika Homporová konecne rozhodnutie je na zakaznikovi, nikoho za usi tahat ku mne nebudem :-D
    Chobot Čo tu teraz riešiš????

    Pýtala si sa:

    "zalozila som si eserocku a chcela by som ponuknut moje sluzby existujucim zakaznikom byvaleho zamestnavatela."

    Teda sama si napísala, že chceš oslovovať klientov tvojho bývalého zamestnávateľa a chceš mu ich ukradnúť. Nie, že si chceš vybudovať sieť klentov na základe reklamnej kampane.

    Založ is firmu v meste 100 km vzdialenom a tam si získaj klientov. Potom poviem, že si ich získala poctivo.
    Monika Homporová kde si zalozim firmu je moja osobna vola, ano napisala som to tak preto lebo je to zrozumitelnejsie pre pochoponie situacie, a upresnenie odpovedi. Cize vybudovanie siete uz je v poriadku?
      zbaliť

    Oslovenie existujucich zakaznikov byvaleho zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.