Zavrieť

Porady

záväzok

Ahojte, aká predkontácia by mala byť keď zaúčtujem záväzky voči sociálnej poisťovni (neviem bližšie čo to je lebo na výzve nie je uvedené), ostatné výdavky podliehajúce dani z príjmu?
Ešte dopĺňam: cestná daň sa účtuje do réžie?
Naposledy upravil sybila3 : 22.06.06 at 16:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Si v téme JÚ a to predkontáciu nepozná.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    sybila3
    Ahojte, aká predkontácia by mala byť keď zaúčtujem záväzky voči sociálnej poisťovni (neviem bližšie čo to je lebo na výzve nie je uvedené), ostatné výdavky podliehajúce dani z príjmu?
    Sme v téme JÚ....tu nevidím dôvod pre predkontáciu....tu iba zaúčtuješ výdavok...z výplaty zamestnanca = VOZD (mzdy), za zamestnávateľa z výplaty zamestnanca = VOZD (poistné), za SZČO = VOZD (poistné)

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ale ja mám v MoneyS3 predkontáciu. (napr V réžia, v nepodl.dani z príjmu, v podl. dani z príjmu a pod..
    Cestná daň neviem či patrí medzi V réžia?
    dík

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3
    Ale ja mám v MoneyS3 predkontáciu. (napr V réžia, v nepodl.dani z príjmu, v podl. dani z príjmu a pod..
    Cestná daň neviem či patrí medzi V réžia?
    dík
    Cestná daň už určite nie je, premenovala sa na daň z MV. Je to réžia.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    sybila3
    Ale ja mám v MoneyS3 predkontáciu. (napr V réžia, v nepodl.dani z príjmu, v podl. dani z príjmu a pod..
    Cestná daň neviem či patrí medzi V réžia?
    dík
    odpovedala som ti vyššie (na SW nezáleží)...a daň z MV je VOZD -réžia

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No omlúvam sa. Neviem ako vyriešiť takýto problémik, z bank.účtu firma uhradila faktúru, lenže tá faktúra mala byť uhradená z iného účtu a druhej firmy podnikateľa (má dve firmy). Ako to preúčtujem, aby sa na prvý účet vrátili peniaze? Neviem čo s tým?
    Platby do SP a ZP treba evidovať do záväzkov? Alebo stačí účtovať len úhrady?
    ď

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sybila3
    Ahojte, aká predkontácia by mala byť keď zaúčtujem záväzky voči sociálnej poisťovni (neviem bližšie čo to je lebo na výzve nie je uvedené), ostatné výdavky podliehajúce dani z príjmu?
    Ešte dopĺňam: cestná daň sa účtuje do réžie?

    Výzva zo sociálnej poisťovne musí byť jedine výzvou na zaplatenie odvodov do fondov SP ...buď za zamestnancov , alebo za SZČO.

    Ak nie je v záväzkoch bežne zapisovaný záväzok platieb do SP ,ktoré vykazuješ ako nezaplatené, tak túto výzvu normálne zapíšeš do evidencie záväzkov a pri úhrade tejto výzvy účtuješ podľa členenia .....platby do fondov-VOZD ......záleží za koho zam.alebo SZČO.
    Naposledy upravil Zita5 : 22.06.06 at 17:11

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    sybila3
    No omlúvam sa. Neviem ako vyriešiť takýto problémik, z bank.účtu firma uhradila faktúru, lenže tá faktúra mala byť uhradená z iného účtu a druhej firmy podnikateľa (má dve firmy). Ako to preúčtujem, aby sa na prvý účet vrátili peniaze? Neviem čo s tým?Preúčtovať sa nedá, peniaze z konkrétneho účtu odišli. Najčistejšie bude, ak firma, ktorá zaplatiť mala, zaplatí a písomne požiadate prijímateľa úhrady, aby mylnú platbu vrátil firme, ktorá zaplatiť nemala. Výdavok a následný príjem u "nevinnej" firmy nebude ovplyvňovať základ (ostatné)
    ...............

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ale mňa to bez predkontácie nepustí ďalej. Keď som vyskúšala uložiť bez predkon. tak ma upozornilo,že ju treba zadať. Inak nemôžem doklad uložiť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    sybila3
    Ale ja mám v MoneyS3 predkontáciu. (napr V réžia, v nepodl.dani z príjmu, v podl. dani z príjmu a pod..
    Cestná daň neviem či patrí medzi V réžia?
    dík
    AHA....zadala si otázku už na začiatku v kýbliku pre jednoduché účtovníctvo.....pozrela som si teraz kýblik účtovné softvéry a zistila som, že tebou používaný je pre podvojné účtovníctvo (aspoň otázky tam riešené sa týkajú PÚ).....takže preto si v otázke a odpovedi nerozumieme ....a keďže filozofiu MoneyS3 nepoznám, poradiť neviem

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    sybila3
    Ahojte, aká predkontácia by mala byť keď zaúčtujem záväzky voči sociálnej poisťovni (neviem bližšie čo to je lebo na výzve nie je uvedené), ostatné výdavky podliehajúce dani z príjmu?
    Ešte dopĺňam: cestná daň sa účtuje do réžie?
    Ty potrebuješ asi toto:
    Záväzok do soc. poisťovne napr. poistné za podnikateľa je tvoja predkontácia odvod do fondov. To isté je aj poistné do ZP.
    Odvody do SP a ZP za zamestnancov je predkontácia mzdy, odvody čo platí zamestnávateľ do SP a ZP za zamestnancov je odvody do fondov. Dúfam že si chcela toto.
    Ale takto prakticky fungujú všetky SW v JU a tu sú druhové členenia a ty to potrebuješ zaradiť do toho čo ti SW ponúka.

    Pekný večer...
    Naposledy upravil Manual : 22.06.06 at 19:22

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Paula aj tak ďakujem. Áno väčšinou som zadávala otázky v PU, ale teraz sa preorientovávam chvíľu na JU, tak som domotaná.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Manual díky, a ešte musím mať rozčlenené odvody za zamestnávateľa a zamestnanca alebo to môžem hádzať na jedno. Lebo v softe mi ponúka len Výdaje na zákonné poistenie. PU mám v tomto softe Money S3 zmáknuté ale jednoduché moc nie, tak som z toho trochu mimo.
    A odpovie mi niekto aj na príspevok č. 7, na tú fa čo bola omylom odrátaná z iného účtu inej firmy, či sa to dá riešiť cez pokladňu?
    Ďakujem

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    sybila3
    Manual díky, a ešte musím mať rozčlenené odvody za zamestnávateľa a zamestnanca alebo to môžem hádzať na jedno. Lebo v softe mi ponúka len Výdaje na zákonné poistenie. PU mám v tomto softe Money S3 zmáknuté ale jednoduché moc nie, tak som z toho trochu mimo.
    A odpovie mi niekto aj na príspevok č. 7, na tú fa čo bola omylom odrátaná z iného účtu inej firmy, či sa to dá riešiť cez pokladňu?
    Ďakujem
    Odvody musíš mať v JU rozčlenené, nie hádzať na jedno, pretože v opačnom prípade by si mala na konci roka vo Výkazoch špatné sumy. Ako som písal, jedna časť ide do mzdy a druhá časť do fondov.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Lenže neviem ako si to nadstavím v Money S3, ked tam mi ponúka len V na zákon.poist?
    Splátku lízingu môžem dávať do réžie?
    ď

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    sybila3
    Lenže neviem ako si to nadstavím v Money S3, ked tam mi ponúka len V na zákon.poist?
    Splátku lízingu môžem dávať do réžie?
    ď
    Lízing dávaš podľa toho, ako ho máš počítaný. Teda môže byť celý v réžii ale môže byť aj v nedaňových...

    Tú cestnú daň dávaš do réžie.

    Inak pozri SS.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.