Zavrieť

Porady

Poskytnutie súčinnosti pri vykonávaní exekúcie

Vzhľadom k tomu, že nám neustále pribúdajú exekučné príkazy a s tým súvisiace žiadosti o poskytnutie súčinnosti pri vykonávaní exekúcie, dovoľujem si Vás poprosiť o informáciu v akom rozsahu musíme súčinnosť poskytnúť a akú nie.
Okrem základných informácií, ktoré akceptujem, ešte žiadajú:
- poradie exekúcii, zoznam exekútorov, čísla ex, zostatky v eur,
- oznámenie počtu vyživovaných osôb,
- oznámenie, aký je predpoklad uspokojenia pohľadávky vedenej mojim exekútorským úradom ..
- výške mzdy doložením mzdových výkazov za uplynulé 3 mesiace
- výške sumy, ktorú je možné postihnúť doložením výpočtu výšky zrážok
- informácia o tom na aký účet je zasielaná mzda
- všetky informácie o povinnom subjekte (telef. e-mail, prechodný pobyt, adresa pre doručovanie ............)
........... atď. skutočne mám dojem, že ich požiadavky sú prehnané. Akoby si pomýlili personálne oddelenia s detektívnou kanceláriou.
Ďakujem za poskytnuté informácie o Vašich skúsenostiach s EX. Alca
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ohladom ostatnych exekucii by som ich laskavo odporucil na Centralny register exekucii... Ved sami si to vymysleli a zaviazali sa uviest tam vsetky prebiehajuce konania. Tak nech to aj vyuzivaju! Surovo by som im v ramci poskytovania sucinnosti uviedol link www.cre.sk, ze tam si to najdu. Udajne zarucene, kompletne a z prvej ruky.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Dáša_, Jana Motyčková, jslancik, expeeert, Andyke
    5

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    §34 EP :
    1) Súdy, orgány štátnej správy, obce a vyššie územné celky, notári, iné fyzické osoby a právnické osoby, ak rozhodujú o právach, právom chránených záujmoch a povinnostiach fyzických osôb a právnických osôb, sú povinní oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť údaje o majetku povinného, ktoré sú im známe z ich úradnej činnosti a ktoré sú potrebné na vykonanie exekúcie. ...
    4) Osoby, ktoré majú listiny a iné veci, ktoré môžu byť dôkazným prostriedkom pri vykonávaní exekúcie, sú povinné exekútorovi na jeho písomnú žiadosť tieto listiny a veci vydať alebo zapožičať.
    §35 EP :
    1.) Exekútor môže požiadať o súčinnosť tretie osoby podľa § 34 len po preukázaní svojho poverenia na vykonanie exekúcie (§ 44) a len v súvislosti s vykonávaním tejto exekúcie.
    2)Zhodu kópií poverenia na vykonanie exekúcie s jeho originálom môže vyznačiť na týchto kópiách exekútor; tieto kópie nie sú verejnými listinami.

    Môj názor - info o mzde, iných exekúciách, povedala by som, že aj o čísle účtu sú info o majetku, mzdové listy alebo výplatné pásky sú listiny, ktoré to preukazujú.
    Info o telefónnom čísle, e-mail a prechodnom pobyte nie.
    Okrem toho oznamujete len to, čo viete z vašej činnosti, nezisťujete, čo neviete.
    K jednotlivým bodom môj názor :
    - poradie a spol áno
    - vyživované osoby ?
    - oznámenie o predpoklade uspokojenia áno
    - mzda a mzdový list alebo výplatná páska alebo niečo podobné áno
    - doložiť výpočet zrážky nie
    - účet asi áno
    - telefón, email, prechodný pobyt, adresa na doručovanie nie (nie je to majetok)
    Čo neviete, nezisťujete.

    Ešte - skúste dat dopyt na ske.sk. Prípadne aj sťažnosť na exekútora že zisťuje niektoré veci (mimomajetkové) a uvidíte ako to dopadne. (Možno zisťovať môže, ale vy nemusíte odpovedať).
    Alča Ďakujem za odpoveď. Nie som však stotožnená s tým, že by sme mali exekútorovi hlásiť predchádzajúce exekúcie s menom exekútora, číslom exekúcie a jeho zostatkom. Súhlasím a to sme aj robili, že sme exekútorovi oznámili, koľký je v poradí. Oznámenie o predpokladanom uspokojení mi tiež nesedí. To mu mám vypočítať úroky z istiny atď. Mzda je pohyblivá. Keď od nás obdrží informáciu o základnej zložke mzdy, ľahšie si to vypočíta sám. Má na to pomocné výpočty a hlavne vedomosti a skúsenosti. Žiadosti väčšiny exekútorov sú logické ale z dvoch mám divný pocit. Hlavne, že sa nezabudnú vyhrážať pokutami.
    Ešte raz Vám ďakujem za odpoveď.
    Jana Motyčková Úroky nepočíatjte, zostatky neviete, lebo neviete, koľko bolo uhradené iným spôsobom. Predpoklad uspokojenie v zmysle, že bude uspokojovaná ako x-tá v poradí, max. že v dohľadnom čase nebude uspokojovaná a pod.. Sťažnosť odporúčam. Ale nemôžete to nechať celkom tak, že neoznámite nič.

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Všetky Vám známe žiadané údaje musíte poskytnúť. Ja s tým tiež niekedy "zabijem" polovicu dňa, ale čo narobíme exekútori = štát v štáte....

    Poskytnutie súčinnosti pri vykonávaní exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.