Zavrieť

Porady

Vrátenie dane pri vykonávaní 2 dohôd o brigádnickej práci študentov

Dobrý deň.Mám uzatvorené 2 dohody o brigádnickej práci študenta u rôznych zamestnávateľov.Jednu dohodu mám zdanenú,a chcem sa opýtať či mám nárok na vrátenie tejto dane v marci?Je nejaký limit,do ktorého sa vracia/nevracia daň?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzibe Pozri príspevok
    Dobrý deň.Mám uzatvorené 2 dohody o brigádnickej práci študenta u rôznych zamestnávateľov.Jednu dohodu mám zdanenú,a chcem sa opýtať či mám nárok na vrátenie tejto dane v marci?Je nejaký limit,do ktorého sa vracia/nevracia daň?Ďakujem.
    ÁNo, ak podáš DP, alebo požiadaš zamestnáv. o RZD uplatníš si ročnú NČZD, preddavky budú vrátené samozrejme, len ak výška odmien nie je vyššia ako samotná NČ.
    Naposledy upravil Tweety : 26.06.12 at 08:39 Dôvod: doplnenie RZD

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Limitom je ročná nezd.časť základu dane. Aký mesačný príjem máš u zamestnávatela, u ktorého máš podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? Poberáš ho od začiatku kal.roka ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzibe Pozri príspevok
    Ďakujem,a aká je výška NČ?

    3644,74€.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzibe Pozri príspevok
    mesačný príjem u zamestnávateľa u ktorého robím od januára a nezdaňuje mi to je mesačne cca 100-120 eur čiže za rok u neho zarobím cca 1200-1500 eur.Na 2.brigádu nastupujem od júla a tam je mesačný príjem cca 200 eur.Avšak teraz by som chcela aby mi 1.brigádu zdaňovali a druhú nie.Tkže to budem mať naopak.
    303,72€ mesačne, 3644,74€ ročne. Ak požiadaš posledného zamestnávatela do 15.2.2013 o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si sama do 31.3.2013 podáš daňové priznanie typu A, celá zrazená daň z druhej dohody sa ti vráti.

    Ak som správne pochopila, chceš zmeniť zamestnávatela, u ktorého si uplatníš nezd.časť základu dane. Vyhlásenie môže byť súčasne podpísané len u jedného zamestnávatela. Teda u toho prvého musíš najskôr ukončiť uplatňovanie NČZD (podpísaním zmeny priamo vo Vyhlásení) a potom môžeš podpísať nové Vyhlásenie u druhého zamestnávatela.
    Naposledy upravil veronikasad : 26.06.12 at 08:47
    zuzibe Ďakujem vám za odpovede.

    zuzibe je offline (nepripojený) zuzibe

    zuzibe
    veronikasad Pozri príspevok
    Limitom je ročná nezd.časť základu dane. Aký mesačný príjem máš u zamestnávatela, u ktorého máš podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? Poberáš ho od začiatku kal.roka ?
    mesačný príjem u zamestnávateľa u ktorého robím od januára a nezdaňuje mi to je mesačne cca 100-120 eur čiže za rok u neho zarobím cca 1200-1500 eur.Na 2.brigádu nastupujem od júla a tam je mesačný príjem cca 200 eur.Avšak teraz by som chcela aby mi 1.brigádu zdaňovali a druhú nie.Tkže to budem mať naopak.

    zuzibe je offline (nepripojený) zuzibe

    zuzibe
    Tweety Pozri príspevok
    ÁNo, ak podáš DP, uplatníš si ročnú NČZD, preddavky budú vrátené samozrejme, len ak výška odmien nie je vyššia ako samotná NČ.
    Ďakujem,a aká je výška NČ?

    Vrátenie dane pri vykonávaní 2 dohôd o brigádnickej práci študentov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.