Zavrieť

Porady

vypoved po uplynuti skusobnej doby

Dobry den, zajtra 9.7. mi konci skusobna doba. Som sa dozvedel ze ma chce veduci prepustit zo zamestnania. No lenze cez vikend mam volno. Mna zaujima ak mi v pondelok da podpisat vypoved so spatnym datumom, mam to podpisat? Druha vec co ma zaujima ak mi da vypoved napriklad o mesiac, ze by to nebolo teraz ale neskor, patri mi nejaka vypovedna lehota? Moze mi dat veduci vypoved aj ked som nic zavazne neurobil? Viem ze v skusobnej dobe mi moze dat zamestnavatel vypoved kedykolvek aj bez udania dovodu ale ako to je v pripade po uplynuti skusobnej doby?
veronikasad kedy vznikol pracovný pomer ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak sa bavíme o výpovedi - je to jednostranný akt - a tebe nemusí nikto nič dávať podpisovať. (samozrejme treba dodržať ZP)
    v tomto prípade ale skôr pôjde o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe - ak áno - takisto ti nemusí nič vysvetľovať. len ti to dá písomne. VZP sa síce píše, že spravidla 3 dni dopredu - ale priamo to neprikazuje. A možno ti to už aj poslal??
    pozri si - aké sú spôsoby ukončenia PP http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...01-2013-a.html

    vypoved po uplynuti skusobnej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.