Zavrieť

Porady

Previazanie ComboBoxov v UserForme - EXCEL

Nepodarilo sa mi v Excely prostredníctvom VBA aplikovať danú funkcionalitu ( http://www.porada.sk/t177126-combobox.html ) previazania ComboBoxov v UserForme.
Potrebujem aby sa možné voľby v rozbaľovacom zozname menili v závislosti od výberu hodnoty v predchádzajúcom ComboBoxe - rozbaľovacom zozname. Viete mi prosím pomôcť?
Ďakujem
Naposledy upravil janekjanek : 08.07.16 at 22:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Určite Ti niekto odpovie konkrétne. Ja len vo všeobecnej rovine. Pozrel som sa na to, ale múdry z toho nie som
    V momente výberu položky v comboboxe musíš ostatným podsunúť svoj zoznam položiek. Použil by som na to funkciu, ktorá by podľa indexu vybranej položky naplnila zoznam - prípadne zmenila oblasť z ktorej sa má načítať.
    Ja som naučený robiť s udalosťami (event), ale tie som tam neobjavil aj keď musia existovať.

    xxn je offline (nepripojený) xxn

    xxn
    Podľa návodu zo stránky "http://www.mrexcel.com/forum/excel-questions/578055-userform-combo-box-options-based-another-combo-box.html" som upravil Tvoj pôvodný kód .
    Teraz sú údaje v Combo2 závislé na údaji z Combo1 a následne údaje v Combo3 závislé na údaji z Combo2. Závislosť je aktivovaná "pri zmene" (on change).
    S formami v Exceli nemám mnoho skúseností (radšej využívam formy v Access-e) takže ak to niekto vylepší rád sa poučím. Dúfam ale že aj toto pomôže.

    Previazanie ComboBoxov v UserForme - EXCEL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.