Zavrieť

Porady

Stavba z Ytongu a previazanie muriva

Som kto som...
Jednoduchá otázka :

Je správne ak mi murári previazali nenosné priečky s obvodovým murivom ?

Normálne to prekladali každú druhú radu do obvodového muriva.

Obvodové murivo Ytong lambda 375mm, priečka 150mm

Nemalo by to byť riešené pružným spojom ?

Vadí, nevadí ?

Dík
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nie je to správne nenosné priečky sa musia viazať pružným spojom.Vadí to, bude to praskať.
http://www.xella.sk/html/slk/sk/5767...ion_area_id=84
http://www.xella.sk/html/slk/sk/poro...ion=sub_detail
Naposledy upravil 220870 : 02.04.10 at 18:58
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Mne dve priecky tiez takto urobili, zvysne su pruzne. Uvidim sam...
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Mám ale ešte len vypustené zuby, čo tak ich odrezať ?

A potom normálne vymurovať pružným spojom, kotvením pomocou pások ohýbaných do 90 ° uhla ?

Btw. Čo sa týka stropu, tam takisto pružný spoj však ?

Inak, kde všade má ísť veniec ? Iba na obvodové murivo a nosné priečky ? Na nenosné nejde však ?

A teda, je možné vymurovať nenosné priečky pred betonovaním stropu a vynechať posledný - horný rad ?, alebo priečky vymurovať nakoniec, teda po vytvrdnutí a odstojkovaní stropnej dosky ?
Naposledy upravil Majky11 : 02.04.10 at 19:48
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zuby je asi najlepšie odrezať.potom normálne vymurovať pružným spojom, kotvením pomocou pások ohýbaných do 90 ° uhla, priečka sa muruje cca 5-10mm od nosného muriva spoj sa vypĺňa sklenou vatou alebo montážnou penou ,aj v spoji zo stropom.Veniec sa robí iba na nosné murivo 250mm a viac na priečky len výnimočne.Nenosné priečky sa zásadne murujú až po zhotovení stropu.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Trochu odbočím, a len tak pre zaujímavosť sa spýtam ako sa riešia stavby z iného materiálu ako Ytong ? Tehla sa prekladá, alebo sa tiež rieši iným spojom ? A čo Porfix ?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mna by zaujimalo toto: videl som vela stavieb kde boly nosne priecky previazane s obvodovymi. Nieje to divne ked niekto dava super izolacnu tehlu a preklada to obycajnou tehlou?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Porfix je to samé.Tehlovina je niečo iné.Tá sa môže aj nemusí šmorcovať.Je tam rozdiel v tom že tehlovina ja objemovo stála nemení svoj tvar ani rozmer ,tepelná a vlhkostná rozťažnosť u týchto tehiel nieje problém.Navyše sú omnoho odolnejšie voči statickému tlaku, majú vyššiu nosnosť.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
mna by zaujimalo toto: videl som vela stavieb kde boly nosne priecky previazane s obvodovymi. Nieje to divne ked niekto dava super izolacnu tehlu a preklada to obycajnou tehlou?
Čo je to super izolačná tehla?
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
220870 Pozri príspevok
Čo je to super izolačná tehla?
Možno nejaká novinka, btw. Ytong už prišiel s novou tehlou Ytong- theta... Lambda už je starina
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ytong, Lambda,Slika , a Multipor(multipor je izolácia.).
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
theta P= 1,8 to snáď nemyslia vážne na to dávať strop?,nič viac sa o tom nedá zistiť to už potom radšej polystyrén alebo slamu.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
No Lambda ma P2, tak dúfam, že mi to nepadne na hlavu

Ale ide o bungalov, tak by to malo byť ok ... Veď P2-jky je možné použiť do troch podlaží, no mrakodrap by som z toho nestaval
Naposledy upravil Majky11 : 02.04.10 at 22:01
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
No, taká dilema na mňa dosadla, že nebude to praskať tak či tak ? Proste, či " vyšmorcované ", alebo spojené pružným spojom, tak či to nieje jedno... Veď ak bude sadať nosný múr a bude tam pružný spoj, tak logicky predpokladám, že to začne praskať v mieste vyplnenom penou, alebo pri plnom-tuhom spojení takisto v mieste namáhania, čiže niekde pri spojení s obvodovým murivom, alebo sa mýlim ?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Čo je to super izolačná tehla?
STI, family.. maju vyssi telepny odpor ako klasicka prieckova tehla.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Majky11 Pozri príspevok
No, taká dilema na mňa dosadla, že nebude to praskať tak či tak ? Proste, či " vyšmorcované ", alebo spojené pružným spojom, tak či to nieje jedno... Veď ak bude sadať nosný múr a bude tam pružný spoj, tak logicky predpokladám, že to začne praskať v mieste vyplnenom penou, alebo pri plnom-tuhom spojení takisto v mieste namáhania, čiže niekde pri spojení s obvodovým murivom, alebo sa mýlim ?
Lambda má inú hustotu ako priečkové tehly.To čo som napísal vyššie odporúča výrobca(asi vie prečo).Skúste osloviť obchodných zástupcov pre Slovensko tč nájdete na stránkach spoločnosti Ytong.Možno , ak sú to kratšie steny vám to odsúhlasia ,alebo poradia lepšie ako ja.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Majky11 Pozri príspevok
No, taká dilema na mňa dosadla, že nebude to praskať tak či tak ? Proste, či " vyšmorcované ", alebo spojené pružným spojom, tak či to nieje jedno... Veď ak bude sadať nosný múr a bude tam pružný spoj, tak logicky predpokladám, že to začne praskať v mieste vyplnenom penou, alebo pri plnom-tuhom spojení takisto v mieste namáhania, čiže niekde pri spojení s obvodovým murivom, alebo sa mýlim ?
Kazda stavba trosku praska, tomu nezabranite.
Inak, ak budete zakladat podla tunajsich odporucani typu dam par cm betonu a potom Dt-cka, tak to sadanie moze byt problem. Ono hlavne v tychto jemnozrnnych zeminach to sadanie prebieha desatrocia a potom az vidno riadne trhliny. Netreba davat na reci typu, ved byvam 2 roky a nic sa nedeje.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Jasné, v poho. Preto sa pýtam, aby som získal názory. Tak teda, je to veľká tragédia, ak by to ostalo "vyšmorcované" a na šmorce by sa nadpojili priečky?

Nieje problém odrezať šmorce, akurát tak 5-minútové dudranie majstrov a bude to ok, len uvažujem, či to nieje jedno, lebo naozaj mám dilemu, že to bude praskať tak či tak. Logicky mi to tak vychádza, nemôžem si pomôcť.

Ale napíšte "real" názor, nechcem Vás tlačiť do názoru, čo chcem počuť ja, aj keď asi viete čo by som chcel počuť

Inak naozaj klobúk dole pred 220870 a ciners...

Týmto nechcem dehonestovať ostatných prispievateľov, naopak vyzývam všetkých, ktorý k tejto téme majú názor, či skúsenosť, o ich vyjadrenie.

Môže to pomôcť, k mojemu konečnému rozhodnutiu, a vlastne to je
" cieľom hry "
Naposledy upravil Majky11 : 04.04.10 at 12:52
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Hm ?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja by som dal na radu 220870, robi tu murarinu roky a vidim tu an porade, ze sa to snazi robit dobre, cize nespajat tie muriva na pevno.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Dobre, a to, že by to popraskalo pri previazaní vieme iba z odporúčaní Ytongu, alebo aj z realnej skúsenosti ? A domy, ktoré sú stavané presne podľa návodu Ytong-u, teda pružným spojom, nepraskajú ? To, že sa to má stavať pomocou pružného spoja, plne akceptujem, len ma proste zaujíma, či ak niekto porobetón "šmorcoval" mal nejaký problém, lebo predpokladám, že niesom prvý ani posledný. A ak som, tak teda odkiaľ vieme, že to bude praskať, ak to tak nikto nepostavil, a teda vlastnou skúsenosťou nezistil, že je to takto zlé, a praská to jak "ošípaná" ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať