Zavrieť

Porady

Vlastný náčrt pôdorysu - Pripomienky

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Podorys.PNG  
Umiestnenie na pozemku.PNG  
Orientácia.PNG  
1/1
Ahojte,

nakreslila som si vlastný podorys - návrh domu. Veľkosť pozemku 602m2, zastavana plocha 9 x 13,5 m.

Co na to poviete? Ak si najdete minutku pozrieť mi na to, či vam neudrie niečo do oka, že je veľmi nepraktické a tak...

Vysvetlivky k orientácii:
N - sever
S - juh
W - západ
E - východ

Dakujem za akékoľvek pripomienky.

Zuzka
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

JE to v pohode, nie je tam nič tak závažného. Akurát v kuchyni máš drez pod oknom - ak bude jednokrídlové, nebudeš ho vedieť otvoriť.

A ja by som tú stenu z haly potiahol až k sedačke, aby ten, čo príde, nevošiel rovno z predsiene do obývačky, ale aby najprv videl stenu a až potom prešiel do obývačky.

Tiež by som jedáleň presunul smerom dole (ak pozerám na obrázok) k oknu. Sedenie pri linke by som zrušil a tom mieste by som dal stôl aspoň pre 4 osoby (možno aj rozťahovací). Bol by bližšie ku kuchyni a aj obývačka by sa ti zväčšila. Alebo by som zároveň zväčšil spálňu a tú druhú izbu vedľa spálne posunutím priečky do obývačky. Tým by sa vyriešil aj ten návrh v druhej vete - aby sa z predsiene nevchádzalo rovno do obývačky.

Ale to sú moje úvahy, ak to tebe vyhovuje, tak si to nechaj tak. Ak je to tvoj prvý návrh, tak to eše párkrát pomeníte. My sme len štúdiu tvorili niekoľko mesiacov spolu s architektom.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Mne sa zdá jedáleň malá, ale to sa dalo riešiť premiestením nábytku. Páči sa mi "skriňová izolácia" medzi spálňami.
1 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Chobot
JE to v pohode, nie je tam nič tak závažného. Akurát v kuchyni máš drez pod oknom - ak bude jednokrídlové, nebudeš ho vedieť otvoriť.
Ja mam drez pod jednokridlovym oknom a viem ho otvorit Zalezi od umvydla, baterie a umiestnenia. Osobne by som si ale uz NIKDY drez pod okno nedavala.. my to mame skoro v jednej rovine a to je stale ofrckane od vody. Ale to len taky prakticky dotaz...

Inak suhlasim s tym zrusenim pultu a vacsim stolom, ale zalezi aj na pocte osob... my sme momentalne 3 a pult mi chyba na ranajky atd. Stol mame 4-8 miestny prirazeny k ostrovceku. Izby, kupelne su podla mna ok, nebala by som sa vacsieho okna v kupelni Ak teda mate dobry vyhlad...
Ak by sa mala zmensit obyvacka a zvacsit tym izby, treba mysliet aj na vonkajsi vyzor - bude treba posunut okna.

Inak budete to aj za byvania menit, radsej univerzalnejsie riesenia co sa daju lahsie zariadit, nedajte si nahovorit architektmi ziadne divociny a prehadzovat.. byvam iba od minuleho leta, viem o com hovorim DDD Dostali sme sikmu stenu, krb rohovy a 7 okien do obyvacko-kuchyne a teraz je to nerazriaditelne Cize uznavame minimalizmus
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Co robia ludia s umývadom? Ja mam umyvačku a musim povedať že v umyvadle len napušťam vodu ked varim, pripadne umyjem jablko. Ak je stale zafrkane, môžem zvažiť posunuť drez o pol metra bokom niekde.



ja som zatial sama. ťažko sa mi zariaduje a myslí na buducnosť, ked neviem v akom počte nakoniec skončím Takze momentálne je to RD pre 1 osobu

zvážim vačšiu jedalen.

Projekt chystam už takmer rok, prešlo to všetkymi možnými upravami, aj take ktore sa tu spomínaju ako stena pred obývačkou. Vela veci som zavrhla po tom ako som to videla v 3D navrhu, ked sa z toho domu stavala "katakomba". Preto som to nasledne otvorila, nech to vyzera vzdušne.

Som rada za všetky navrhy, aspon viem či som tými uvahami už prešla a mam dôvod rpečo je to tak, alebo som na niečo zabudla...

Ste super
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

mne sa to paci, pekne si to vymyslela
1 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
tiež sa mi to páči a tiež to mám rád tak otvorené len zo spálne trocha daleko na wc
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

WC je aj vo veľkej kupelni. To neni daleko, či? je to kvazi "hned oproti" na kroky asi tak 4 kroky je to maly domček
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
Aáá pardon to som si nevšimol, to je ozaj na skok
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To "mini"WC je celkom dobrý nápad... Si predstav - ideš z nákupu, chytí ťa to .... oné....- otvoríš vstup, drbneš tašky na zem a vletíš do "trónnej siene"....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

to je WC pre navštevy... navštevy nechcem aby chodili do "nočnej zony". prípadne ked pri odchode len umyvaš ruky a tak... cchela som oddeliť nočnu a dennu časť. A do nočnej nech sa nechodí bežne.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tak som vymenila stôl a "komodu" , aby bol vačši priestore pre prípadne vačší stol. ale menila som len zariadenie. Myslim že prve roky ani stôl nekupim. kym som sama je mi zbytočný, ale teda tu by mohol byť.


A prečo som nedala obývačku až dozadu a je za gaučom ešte priestor, lebo nechcem aby sa vychádzalo z obývačky na terasu, ale z jedalne alebo teda odniekial. nechcem aby ked niekto pozera telku, aby bol rušený tym že popred neho medzi gaučom a TV chodia "deti" z terasy. a nech robia šlapy po dome v lajne "Terasa - kuchyna". To bude tipujem najčastejší pohyb.


Aspon tak som uvažovala pri tomto navrhu
jedalen vymena.PNG  
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
@zk24
nechceš sa zoznámiť?
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mam hypo, nie som až taka "bohata" ak o to ide
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ten vstup do domu je maly dve pri/odchadzajuce osobyosoby sa tam budu tiesnit, rodina potrebuje viac skrin na topanky a kabaty.
Doporucujem zadverie pred vstupom, inak po otvoreni hned vidno a fuci do obyvacky (napr. spomen si na serial Krok za krokom - otvorili sa dvere a ktosi vosiel aj s fujavicou).
Rohovu vanu povazujem za neprakticku, uprednostnujem sprchovaci kut, ale nie taky zo stavebnin 90x90 (to mam ja a je maly), len murovany aspon 120x100.
Mame okno nad drezom, ja dociahnem na okno, manzelka nie.
Skoda nemat nadzemne podlazie.
Kde je cesta? Je to rovina ci svah? Chystate 2,5 metrove kamenne mury kolom dokola?
1 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

zk24
Co robia ludia s umývadom? Ja mam umyvačku a musim povedať že v umyvadle len napušťam vodu ked varim, pripadne umyjem jablko. Ak je stale zafrkane, môžem zvažiť posunuť drez o pol metra bokom niekde.



ja som zatial sama. ťažko sa mi zariaduje a myslí na buducnosť, ked neviem v akom počte nakoniec skončím Takze momentálne je to RD pre 1 osobu

zvážim vačšiu jedalen.

Projekt chystam už takmer rok, prešlo to všetkymi možnými upravami, aj take ktore sa tu spomínaju ako stena pred obývačkou. Vela veci som zavrhla po tom ako som to videla v 3D navrhu, ked sa z toho domu stavala "katakomba". Preto som to nasledne otvorila, nech to vyzera vzdušne.

Som rada za všetky navrhy, aspon viem či som tými uvahami už prešla a mam dôvod rpečo je to tak, alebo som na niečo zabudla...

Ste super
tak pre jedneho je to dost si myslim )) Neprehanaj my sme prehnali a z 5 izieb vyuzivam realne 2 a jednu sem-tam, z 2 kupelien len jednu atd... samo okrem kuch-obyvky. Wc som si aj ja overovala kde ho mas.. to pri dverach je dobre, ked je clovek vonku, detto umyt ruky. Inak to okno na terasu, co je za gaucom... by som dala od steny par cm... tak na sirku kniznice/srkine. Aby si si tam casom vedela dat nabytok ak by si chcela, ci uz kniznicu.. a aby si pri vstupe nemala v ceste tu komodu ....
K umyvadlu, keby si nebola sama tak by si videla, u nas je plne casto.. a umyva sa tam vsetko na varenie... nebodaj co to zo zahrady, kym este nemame na to umyvadlo von
Naposledy upravil fortunka : 12.07.16 at 15:56
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

vicktor
Ten vstup do domu je maly dve pri/odchadzajuce osobyosoby sa tam budu tiesnit, rodina potrebuje viac skrin na topanky a kabaty.
Doporucujem zadverie pred vstupom, inak po otvoreni hned vidno a fuci do obyvacky (napr. spomen si na serial Krok za krokom - otvorili sa dvere a ktosi vosiel aj s fujavicou).
Rohovu vanu povazujem za neprakticku, uprednostnujem sprchovaci kut, ale nie taky zo stavebnin 90x90 (to mam ja a je maly), len murovany aspon 120x100.
Mame okno nad drezom, ja dociahnem na okno, manzelka nie.
Skoda nemat nadzemne podlazie.
Kde je cesta? Je to rovina ci svah? Chystate 2,5 metrove kamenne mury kolom dokola?

Nadzemne podlažie nebude, len odkaldací priestor. Je to bungalov, rovina. žiadne murovane ploty. Chcem klasicke podhrabovky, 3d pletivo, skôr zelen ako mury. samozrejme spredu kde sa bude otvarať vstup pre auta, tak tam bude iny plot, to je od ulice, dole.

Ako myslis zadverie? Aby to bolo prekryte strechou? Urobila som tam ten výkroj na vstup do domu. Nie je to postačujuce takto? Uličnu čiaru mam 6m. medzi murom a hranicou cesty je 1m travnatej plochy. A cesta je teda dole (pri pohlade na obrazok dole)...
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
zk24
Mam hypo, nie som až taka "bohata" ak o to ide
to bol pokus o vtip, aj ja mám "hypo" aj všetko ostatné.... ale dávaj si bacha na zlatokopov
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
zk24
Ako myslis zadverie? .
Myslim tak, aby tam bol este "predkroj" / predvstup. Ako som napisal v zime pridete domov alebo budete vitam navstevu a snehova fujavica dofujaci az na gauc v obyvacke.

P.S. pre admina - preco sa nedaju prispevky komentovat?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ved cely ten vstup je predkroj ci. ? Su vchodove dbere a este jedny dvere pred obyvackou.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Aha, nie je tam oblucik, tak som to povazoval za otvoreny priechod.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať