Zavrieť

Porady

Vlastný náčrt pôdorysu - Pripomienky

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

nakreslila som si vlastný podorys - návrh domu. Veľkosť pozemku 602m2, zastavana plocha 9 x 13,5 m.

Co na to poviete? Ak si najdete minutku pozrieť mi na to, či vam neudrie niečo do oka, že je veľmi nepraktické a tak...

Vysvetlivky k orientácii:
N - sever
S - juh
W - západ
E - východ

Dakujem za akékoľvek pripomienky.

Zuzka
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Chobot
Všetko sa dá. Aj za menej. Ale treba si zistiť ceny materiálov, pozbierať cenové ponuky prác a urobiť dobrý a podrobný rozpočet. A toho sa držať. Za tú cenu to vidím skôr na montovaný dom. Vnútorné usporiadanie máš jednoduché (myslím steny - žiadne výstupky, zlomy), väčšinou rovné steny kolmé na seba. Taký sa ľahko zmontuje.
No jo no... S tym mam problem, že cenové ponuky dostanem až ked budem mať hotový projekt. Nikto sa so mnou nechce a asi sa to ani nedá, baviť seriozne na zaklade iba načrtov. A preto ani neviem čo dať do projektu. Ci tehlu, či ako... Lebo vlastne neviem čo si budem môcť dovoliť... a nasledne potom meniť projekt ak naprojektujem 25cm steny a budu nakoniec ine... Ale musím povedať že stavať sam dom niečo do seba ma. Ešte pred rokom som nepočula výraz valbova strecha. Dnes poznam všetky typy
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24
marleau
Holodom sa myslí čo konkrétne? Každý to ináč posudzuje.
Všetko okrem interieru... (obklady, dlažby, sanita...). Holodom mal by obsahovať hrubu stavbu, strechu, komín, okna, upravené steny, exterierove zateplenie, podlahové kurenie, krb.... atd...
To sa musí dať aj za menej. Napíšem to takto, aby to nevyznelo, že si robím reklamu, ale: Robil som čosi málo väčší dom, hrubú stavbu bez krytiny a v drevostavbe som sa zmestil do 30 tisíc, pričom, strop bol pochôdzny, krokvy pohľadové, strop zaizolovaný 30 cm a súčasťou bol aj carport pre dve autá z pohľadových lepených hranolov a podbitím tatrancom.
Naposledy upravil marleau : 14.07.16 at 12:41
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24
Chobot
Všetko sa dá. Aj za menej. Ale treba si zistiť ceny materiálov, pozbierať cenové ponuky prác a urobiť dobrý a podrobný rozpočet. A toho sa držať. Za tú cenu to vidím skôr na montovaný dom. Vnútorné usporiadanie máš jednoduché (myslím steny - žiadne výstupky, zlomy), väčšinou rovné steny kolmé na seba. Taký sa ľahko zmontuje.
No jo no... S tym mam problem, že cenové ponuky dostanem až ked budem mať hotový projekt. Nikto sa so mnou nechce a asi sa to ani nedá, baviť seriozne na zaklade iba načrtov. A preto ani neviem čo dať do projektu. Ci tehlu, či ako... Lebo vlastne neviem čo si budem môcť dovoliť... a nasledne potom meniť projekt ak naprojektujem 25cm steny a budu nakoniec ine... Ale musím povedať že stavať sam dom niečo do seba ma. Ešte pred rokom som nepočula výraz valbova strecha. Dnes poznam všetky typy
Ja zasa robím ponuky skoro výlučne na základe podkladov pre architekta, pretože po architektovi musím veľa vecí meniť. Trikrát sa mi stalo, že mi architekt povedal, že to máme postaviť a on to potom nakreslí, že sa nemáme úplne držať oficiálnych výkresov. Samozrejme gro stavby, architektúra ostali, menili sa len detaily, s ktorými si on nevedel rady.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

On sa ľahko zmontuje aj komplikovanejší pôdorys, ja v tom rozdiel nerobím. Cenu ovplyvňuje len komplikovanosť krovu. Aspoň mne teda.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Nevymyslas uz davno vymyslene? Preco nepouzit nejaky projekt bungalovu, ktory je davno vymysleny, oceneny a este aj rozpocitany a kupis to rovno s projektom?
Napr. http://prodom.sk/?p=projekty&project=33
je zhruba to iste, co chces.
Keby to mala byt nezelana reklama, tak len podorys (bez autorov)
A ja cenovo sa zmestis do hodnoty na kluc.
dom.JPG  
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
ivka70
Nevymyslas uz davno vymyslene? Preco nepouzit nejaky projekt bungalovu, ktory je davno vymysleny, oceneny a este aj rozpocitany a kupis to rovno s projektom?
Napr. http://prodom.sk/?p=projekty&project=33
je zhruba to iste, co chces.
Keby to mala byt nezelana reklama, tak len podorys (bez autorov)
A ja cenovo sa zmestis do hodnoty na kluc.
Katalógové projekty veľmi často (skoro vždy) porušujú ergonomické normy, človek je v nich stiesnený.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
zk24
Chcem sa vojsť do 80,000 holodom. A 20,000 dorabka na kluc. To je pre mna maximálna hranica. Cim menej tým lepšie
Zlá správa je, že rozpočet stavby je reálne vždy vyšší, nezávisle na tom, aké je to číslo
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ivka70
Nevymyslas uz davno vymyslene? Preco nepouzit nejaky projekt bungalovu, ktory je davno vymysleny, oceneny a este aj rozpocitany a kupis to rovno s projektom?
Napr. http://prodom.sk/?p=projekty&project=33
je zhruba to iste, co chces.
Keby to mala byt nezelana reklama, tak len podorys (bez autorov)
A ja cenovo sa zmestis do hodnoty na kluc.

ivka, preto, lebo vždy mi niečo na katalogovom projekte nevyhovuje. Ci orientacia na pozemku, kvoli svetovym stranam. Viac ako 9x13,5 si nemôžem dovoliť, či cenovo, či veľkostne na pozemok, ak chcem aby mi ostalo relatívne dostatok trávnika. Mne by sa terasa napravo domu už nevošla, a ani mi nevyhovuje orientáciou. Musí byť dozadu na juh. A ak by bola tam, už mi tam nevyhovuje to že sa na terasu chodí cez obývačku...

Neviem, prešla som katalogovych projektov asi tisicky. A v každom ma niečo zaujalo ale každy mal niečo čo mi nevyhovovalo. Katalogove projekty beriem ako inšpiraciu, či cenovu, alebo akukoľvek. Každa zmena do katalogoveho projektu je cca 150€. a s tým by som sa dostala vždy na cenu mojho individuálneho projektu, kedze zmena projektu je aj "zrkadlove otočenie domu" na pozemku... atd...

Začala som katalogmi, a po roku som ich zatvorila a rok kreslím svoj.

Najprv som mala navrhnutý projekt na rozmer 11x11 m, až nam nedošlo upovedomenie poštou zo stavebného uradu že sa rozhodli dať uličnu čiaru až 6 metrov, čo mi značne narušilo nakres. lebo za domom by mi ostavalo už veľmi malo priestoru. Preto som to zmenila na obdlžnik 9x13,5m. A do strán už viac nemôžem ísť a ani do hlbky...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ing. Ľubomír Janoška
Katalógové projekty veľmi často (skoro vždy) porušujú ergonomické normy, človek je v nich stiesnený.
Ale ten jej dom je este mensi ako katalogovy, myslis, ze tam s nejakou ergonomoiu pocita?

zk24
Začala som katalogmi, a po roku som ich zatvorila a rok kreslím svoj.

Najprv som mala navrhnutý projekt na rozmer 11x11 m, až nam nedošlo upovedomenie poštou zo stavebného uradu že sa rozhodli dať uličnu čiaru až 6 metrov, čo mi značne narušilo nakres. lebo za domom by mi ostavalo už veľmi malo priestoru. Preto som to zmenila na obdlžnik 9x13,5m. A do strán už viac nemôžem ísť a ani do hlbky...
Rok? Asi mas vela casu.
JA som sa len pytala ....pretoze tych projektov je skutocne tolko, ze je umenie sa netrafit
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ivka70

Rok? Asi mas vela casu.
JA som sa len pytala ....pretoze tych projektov je skutocne tolko, ze je umenie sa netrafit
Ano mám. Netlačí ma termín, a takisto nechcem prísť ani o zdravie ani o nervy pri tom Zatial je to zábavka Do dôchodku to snad stíham

Niektoré projekty su krásne, ale napríklad strašne malo projektov ma technicku miestnost vôbec. Proste ked človek ide stavať dom, vie čo chce, a viem že 4m2 kupelna mi nestačí na to čo chcem.... a tak... stačí aj malá mailčkosť s ktoru človek nie je stotožnený a už ten projekt nechce
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Katalógové projekty sú dobré akurát na čiastočnú inšpiráciu.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať