Zavrieť

Porady

Ak športový klub nakúpi kopačky z iného členského štátu od plátcu DPH cca 18 tis eur, musí sa registrovať podľa §7.

Nie sú to len kopačky, ale aj iné športové príslušenstvo. Niečo bude určené pre členov klubu na používanie a niečo asi by šlo na predaj.
Zatiaľ som to doštudovala tak, že náš klub sa nemusí registrovať podľa §7, ale ten dodávateľ nemôže preniesť daňovú povinnosť, tak by musel fakturovať s ich dph voči nášmu klubu. Prosím vás, pozrite mi na to, nech si zas nezarobím, ako naposledy (síce len 60€), ale aj to je peniaz a štve ma to.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    tu je dôležité určiť aký status má športový klub voči zákonu o DPH , §7 určuje povinnosť pre 1. zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, 2. právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou. Ste zdaniteľnou osobou alebo nie zdaniteľnou ale právnickou osobou ? Ak áno, potom postupujete podľa § 7 a pred nákupom nad 14000 ročne sa registrujete na DPH §7. Tovar z EU bude dodaný bez dph, povinnosť uhradiť dph bude na Slovensku. Ak nie ste ani jednou osobou podľa § 7, tak by ste mali nakúpiť tovar s DPH štátu dodávateľa.

    Ak športový klub nakúpi kopačky z iného členského štátu od plátcu DPH cca 18 tis eur, musí sa registrovať podľa §7.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.