Zavrieť

Porady

výhra v zahraničnej herni, mám niekam odvádzať daň z výhry?

zdravím, prednedávnom sa mi pár krát podarilo na herni pokerstars.com vyhrať sumu ktorá dokopy robí pár tisíc, táto herňa má sídlo na ostrove Man som poviný niekam odvádzať daň z výhry keďže som to vlastne nevyhral na Slovensku? trebars niekam na ten ostrov? chcem si za tie peniaze kúpiť nejaké ojazdené auto , existuje na Slovensku zákon podľa ktorého musím dokazovať ako som k danému majetku prišiel? trebars nejaký doklad že som peniaze na to auto vyhral a neukradol ich? chcem predísť prípadnym problémom preto budem vďačný za každú reakciu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Nebojte sa, žiadne problémy by nemali nastať o takom zákone som ešte nepočul, herne zvyčajne vyplatia len zdanenú výhru - najlepšie bude prekontrolovať si to v informáciach písaných priamo herňou, popr. zavolať tam alebo napísať mail a spýtať sa.
    Naposledy upravil ivka70 : 21.07.16 at 15:25 Dôvod: odstranenie reklamy
    Ing. Ľubomír Janoška Nahlasujem SPAM

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    pokerstars.com - registrovaná v UK. Platia na ňu anglické zákony. Teda i odvody daní. Výhry sú aj v Anglicku zdaňované, následne vyplácané.
    A keďže je Anglicko (zatiaľ) členom EÚ - platí dohoda o dvojitom zdanení - t.z. že raz vybraná daň v jednom štáte, nemôže byť znova požadovaná v štáte druhom. Takže výhra je zdanená a ty nie si už povinný odvádzať daň z príjmu (ale bacha - v daňovom priznaní sa musí príjem uviesť!). Ale ty si tu povinný z tohto príjmu odviesť odvod do ZP.
    A k druhej časti - pokiaľ to nie je milión € - nik sa nebude zaujímať odkiaľ máš peniaze na dodávku.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    treba si najskôr ujasniť - že či nejde o oslobodený príjem (§ 9 odst 2 ) - zrejme ten poker má nejaký štatút ?? - alebo žeby šlo o profesionálneho hráča ?
    ak by šlo o oslobodený príjem - tak neriešiš nič
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...naZoZahranicia

    výhra v zahraničnej herni, mám niekam odvádzať daň z výhry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.