Zavrieť

Porady

Bezdrôtový požiarny detektor s vonkajšou sirénou

Vedeli by ste mi poradiť, či je možné do domu inštalovať dva bezdrôtové požiarne detektory (bez GSM modulu), ktoré by v prípade požiaru komunikovali s vonkajšou sirénou? Susedia sú ďaleko, GSM modul nechceme a vnútornú sirénu by nebolo počuť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Aby dva bezdrôtové požiarne detektory komunikovali ( hlásili vznik požiaru ) s vonkajšou sirénou treba medzi ne priradiť ústredňu, pretože detektory nedokážu bezdrôtovo komunikovať s bezdrôtovou vonkajšou sirénou. Zjednodušene povedané, detektor požiaru vyšle poplachový signál do ústredne, ktorá ho spracuje a tá pošle signál do vonkajšej sirény. Máte požiadavku bez GSM modulu, pretože nechcete platiť poplatky z prevádzky GSM. Na trhu je viac možností, ja som našiel bez toho, aby som robil reklamu pomerne lacnú ústredňu, ktorá dokáže bezdrôtovo komunikovať s detektormi. http://www.marat.sk/product/ja-82k-u...emu-oasis-158/
    http://www.marat.sk/product/bezdroto...80s-oasis-141/
    http://www.marat.sk/product/ja-80a-o...ia-sirena-146/
    Prevádzka je možná bez zakúpenia GSM modulu. Nastaviť celú zostavu treba odborne,aby splňala vaše požiadavky. Pred zakúpením treba kontaktovať predajcu, aby ste sa uistili o plnej funkčnosti navrhovanej zostavy a o nastavení - nakonfigurovaní jednotlivých prvkov.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, misoft, antik art, faro1
    Nevhodné (1)
    3
    antik art Ďakujem veľmi pekne za rozumnú odpoveď. Ešte mám jednu otázku - nie sme priaznivcami akéhokoľvek typu žiarenia, nemáme mikrovlnku, televízor, WiFi a na noc vypíname mobily. Tento systém s 2 detektormi napojený na ústredňu by sme zapínali len pár krát do roka v našej neprítomnosti.
    V dome máme jednoduché detektory, ktoré spustia poplach, sirénu ale nepočuť až k susedom. Dom je teda v našej prítomnosti zabezpečený. Predstavujem si to nejako takto: ak sme doma, z detektorov aj sirény vyberiem baterky, ústredňu vypnem. Ako najjednoduchšie systém po zapnutí znovu nastaviť? V popise k ústredni sa píše, že systém je možné nastavovať veľmi pohodlne z pripojeného počítača alebo na diaľku prostredníctvom niektorého z komunikátorov.
    1. Ústredňa sa ovláda klávesnicami, diaľkovými ovládačmi alebo na diaľku, napr. z mobilného telefónu prostredníctvom niektorého z komunikátorov. AK nechceme GSM modul, tak je potrebné kúpiť si buď ovládač alebo ústredňu ovládať cez PC - ktorá možnosť je pre nás jednoduchšia, aby sme po prvej inštalácii nemuseli už platiť technika?
    2. Je potrebný zvláštny software (predpokladám, že sa dá stiahnuť zadarmo po zakúpení ústredne) - je možné si spraviť zálohu nastavení a pri opätovnom zapnutí ústredne túto zálohu jednoducho načítať? Ešte raz vďaka.
    sosak 1. Pre vás je najlepšia možnosť ovládania cez klávesnicu.
    2. Nie je potrebný žiadny software na zálohu, všetky už raz nastavené hodnoty sú uložené do vnútornej pamäte ústredne a po opätovnom zapnutí je ústredňa pripravená bez nastavovania.

    Bezdrôtový požiarny detektor s vonkajšou sirénou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.