Zavrieť

Porady

Fakturácia mzdových nákladov zamestnanca

Pekný deň, prosím Vás, obdržal som faktúru s textom "Faktúrujeme Vám náklady na zamestnanca (Meno Priezvisko) " a ako príloha k faktúre je "Podklad k refakturácií nákladov na zamestnanca za mesiac MM/RRRR. Nemôžem sa dopátrať k tomu, či to v takomto znení môže byť. Viem, že na túto tému existuje viacero pojmov ako dočasné pridelenie zamestnanca, leasing zamestnanca, prenájom zamestnanca a podobne. Podľa prílohy faktúry však Matka dcére faktúruje iba 90 % mzdových nákladov, zvyšok 10% pracoval pre firmu, v ktorej je zamestnaný. Podľa môjho názoru musí byť k tomu minimálne zmluva - tá zatiaľ neexistuje. Ďalšia vec je, ako to správne pomenovať, slovo refakturácia podľa mňa nie je správne. Viete mi poradiť §, kde by som si podrobne preštudoval túto problematiku ?
Oblasť DPH (tomu rozumiem) - Ide o službu poskytnutú za odplatu a teda v oblasti uplatňovania DPH za poskytnutie služby za protihodnotu, ktorá podlieha dani.
Ide i o to, či formulácia na faktúre správna a podľa akého § by som sa mal riadiť a skontrolovať to - predsa len fakturácia miezd nie je úplne štandardná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, je potrebná zmluva, ktorá bližšie špecifikuje predmet fakturácie. Je to fakturácia služby, teda je predmetom dph, tak ako iná služba.
    Tunco Ďakujem. Tým že nejde vyslovene o "požičanie" zamestnanca, možno by bolo lepšie spraviť zmluvu na výkon danej služby, kde bude dohodnutá cena za hod.

    Fakturácia mzdových nákladov zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.