Zavrieť

Porady

DPH

Dobry den. Chcem sa spytat, kedze som platca DPH, mam DPH uctovat firme, ak som pre nu vykonal pracu v Nemecku? Cize ja - slovenska s.r.o., firma s ktorou som mal zmluvu o dielo - slovenska s.r.o., vykonanie prace v nemecku - nemecka firma. Dat teda na fakturu sumu s DPH? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahoj,

    O ake sluzby ide?
    Ak podla §15 odst 1 dodavate sluzbu odberatelovi, ktory ma sidlo v inom clenskom state (Nemecko), a poskytol vam jeho IcDph, vystavite fakturu bez dph, s odkazom na prenos danovej povinnosti. Fa zahrniete do suhrnneho vykazu.

    Skuste upresnit o aku suzbu pripadne islo.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado.porada Zmluvu som uzavrel medzi mnou a slovenskou s.r.o. s tym, ze slovenskej s.r.o. vykonam zamocnicke prace v nemecku. Cize de facto odberatel mojej sluzby (teda zamocnickych prac) je nemecka firma a de jure fakturujem a plati ma slovenska s.r.o. IC DPH nemeckej firmy nemam. Alebo mam pre istotu vystavit fakturu s DPH a slovenska s.r.o. si to poriesi?
    zk24 Este raz. Ide o zamocnicke prace vykonane v Nemecku, ale tvojim odberatelom je slovenska s.r.o.... Teda komu fakturujes....
    vlado.porada Fakturujem slovenskej s.r.o.
    zk24 Predpokladam ze zamocnicke prace sa viazu k nehnutelnosti? Ak ano, podka 16 odst.1 je miesto dodania tam, kde sa nehnutelnost nachadza, teda v Nemecku, preto nemozete uplatnit slovensku dph. Vas slovensky odberatel je registrovany pre ic dph v nemecku? Ma priradene aj nemecke ic dph? (DE....)
    vlado.porada Nie, neviazu sa k nehnutelnosti. Resp. v nehnutelnosti (fabrike) sa vyrabaju veci zo "zeleza". To, ci odberatel je registrovany pre nemecke IC DPH neviem. Cize mam fakturovat cenu prace bez DPH?
    zk24 Takze ked to zhrniem, nejde o stavebne prace ani ine sluzby viazuce sa na nehnutelnost. Odberat je slovenska s.r.o. V tom pripade by som fakturovala s DPH slovenskemu odberatelovi.



    Ak sa mylim, opravte ma.
    vlado.porada Tak dufam, ze sa nemylite. Dakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.