Zavrieť

Porady

Prijatá platba zo zahraničia bonus

Nestretli ste sa niekto s takýmto prípadom, neviem ako zaúčtovať. Kúpili sme do firmy tonery do tlačiarne od firmy HP, dodávala nám ich slovenská firma a odporučili nám, že ak sa zaregistrujeme v systéme HP dostaneme vrátený bonus. Teraz nám došla na účet platba - vrátenie bonusu prišlo to priamo od HP Švajčiarsko , ale nie je k tomu žiadny dobropis, máme iba e-mail kde je napísaná suma s textom vrátenie hotovosti za tonery. Môžem to zaúčtovať do tržieb aj bez dokladu a DPH sa nerieši?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Ja by som si vytlačila ten mail a správala sa k nemu ako k dobropisu. To nie je tržba, nič ste nedodali.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    monika.a čiže zaúčtujem mail ako dobropis (fa. za tonery som účtovala 501/321) tento dobropis zaúčtujem opačným zápisom a DPH sa to netýka?
    Soňa K DPH sa to netýka, pre istotu môžeš pozrieť par. 69 - Osoby povinné platiť daň.
    monika.a dakujem
      zbaliť

    Prijatá platba zo zahraničia bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.