Zavrieť

Porady

Moze sa (docasne) delozovat z bytu clovek ,ktory ma pravo dozivotneho uzivania (tohto bytu) ,ked chce majitel bytu robit na tomto byte stavebne upravy ?

Otec daroval dcere byt.
Ma (otec) zakotvene v darovacej zmluve dozivotne pravo uzivania bytu.
Dcera (vlastnik) chce robit stavebne upravy na byte v dlzke trvania cca 4 mesiace.
Otec vyslovene nesuhlasi s docasnym delozovanim z bytu (dcera mu v inej nehnutelnosti zabezpeci byvanie pocas prerabky bytu).
Ma na to pravo a moze to vsetko robit aj napriek jeho nesuhlasu ?

Chcel by som iba vediet ci sa da z pravnej stranky nejakym sposobom zamedzit takejto situacii ,..ked s nou otec nesuhlasi ?
Naposledy upravil velor440 : 20.07.16 at 08:45 Dôvod: upravy
kopretinka ty si asi ten otec? ty máš iba právo tam bývať,a majiteľ má zase právo starať sa a zveľaďovať si svoj majetok. nebudeš na ulici,budeš mať iné bývanie.O čo ti ide?
jslancik z ktorého pohľadu zamedziť? kto s ňou nesúhlasí (otec, či dcéra?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    dcéra môže spraviť napr. to, že otca nechá v byte bývať. v jednej izbe mu nechá najnutnejšie vybavenie, aj to bude v prípade potreby presúvať. voda vo vedre, wc v bažantovi, sprcha neexist. ak sa nemýlim, naplnilo by to podstatu "užívania". otec by rýchlo pochopil, že "užívanie" nie je všetko a že lepšou možnosťou bude ísť dočasne do "inej nehnuteľnosti".

    Moze sa (docasne) delozovat z bytu clovek ,ktory ma pravo dozivotneho uzivania (tohto bytu) ,ked chce majitel bytu robit na tomto byte stavebne upravy ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.