Zavrieť

Porady

Nákup služieb z krajiny EÚ - nakupujúci je platiteľ DPH

Firma je platiteľ DPH. Objednala si reklamu u Google. Prišla nám FA s DPH 0 ( VAT 0 ) ako to funguje prosím? DPH priznám z celkovej sumy 500 je to 100 eur a potom si ju môžem aj odpočítať? alebo ju musím odviesť finančnej správe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak je firma platitelom podla par. 4 ZoDPH, tak najprv samozdanenie v prislusnom mesiaci a potom odpocet (ak je naklad danovo uznatelny) najneskor v poslednom zdanovacom obdobi prislusneho roka.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monita a ak to bolo minulý rok a samozdanenie bolo, ale sa neodpočítalo, ale odviedlo, tak opravné DP z DPH?
    Consultix Ano. Ak sa ten omyl stal viackrat, tak vsetko si odpocitat v DDP za december a tym sa poda len jedno DDP.
    Monita jedná sa o 4 daňové priznania z roku 2015. Ako sa dá urobiť 1 DDP v decembri?
    Consultix Vid posledna veta:
    § 51 Uplatnenie práva na odpočítanie dane

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
    Monita a nie je lepšie dať opravné za každé zvlášť ?
    Consultix Osobne by som dal (pre lepsiu prehladnost), ale vacsina sa snazi eliminovat pocet dodatocnych priznani, preto som tu uviedol ako altrenativu
    Monita milionkrat ĎAKUJEM za pomoc :-*
    Consultix aj nabuduce
    Eva M ja mám faktúru za službu z EU vystavenú v 6/2016 za službu z 10/2015, musím podať DDP za 10/2015 kde uvediem vstup aj výstup? Ďakujem
    Monita mohla by som sa ešte opýtať, ako je to pri nákupe služieb z USA? mám nárok na odpočet DPH? dostala som FA bez DPH. Ani neviem, či tam nejakú DPH majú ....
      zbaliť

    Nákup služieb z krajiny EÚ - nakupujúci je platiteľ DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.