Zavrieť

Porady

Čo je toto za hmyz? a čím ho zlilkvidujem.

Rekonštruovali sme strechu chalupy a teraz som zisitl, že sa tam usadil tento hmyz (obrázok). Z diaľky vyzerá ako veľká mucha a zblízka je vidieť okrem čierneho sfarbenia aj pásiky ako má osa. Aj to pichá. Mi normálne navrela noha.
Biolit na to neúčinkoval.

http://leteckaposta.cz/336366161
SAM_6928.jpg  
SAM_6929.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Fotky su dost zle, tazko povedat co to je.

    Ale preco hned vsetko zive okolo nas likvidovat? Pokial si ho nebudes vsimat a drazdit, da ti pokoj
    BENZ30 je ich príliš veľa a už sú aj v dome všade.
    arizona Mne sa to teda nezda, ze by cmeliaci,ci mumaci boli agresivni. Cmeliaci su velmi uzitocni na zahradach,kvoli opelovaniu. My im narocky nechavame pas nekosenej travy v zahrade,s kvitnucimi kvetmi,kde su ich cele roje. Chodim casto tesne okolo nich,nikdy nezautocili. Tiez v streche zahradneho domceka maju "nasi"cmeliaci dlhorocne hniezdo.Tesne vedla mame terasu,kde casto sedavame.Tiez za cele roky nikoho nepostipali,hoci chodime,ci sedime blizko nich...

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    A prečo likvidovať?
    BENZ30 kludne si ho prídi zobrať.
    pavol54 také dobré osie alebo sršnie hniezdo niekde čo najbližšie pri chodníku a pod., tiež nie je na zahodenie, najmä ak má alergik pri sebe balíček prvej pomoci. aj medveď jano bol neškodný prečo ho museli odfláknuť, nás je sedem miliárd a ich je menej

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vyzerá to na čmeliaka. Neporadím, ako ho zlikvidovať. Veď odletí sám. Či koľko ich tam máš?
    BENZ30 Ešte doplním: sú tam toho stovky a my (okrem mňa) sme vysoko alergický nausťipnutie. Ja mávam len slabšie reakcie. Rozožralo mi to úplne montážnu penu, čo som mal zaizolované podhľady. Čmeliak to nie je. Niekto mi vravel o nejakom "mumákovi". Nemôžeme ani na poval ísť, lebo to bleskovo útočí na svetlo.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    Je to určite čmeliak, ľudovo im hovoria "mumáci. Čmeliaky sú sfarbené rôzne a je ich viac druhov. Fotka je nekvalitná, ale sú to čmeliaky. Odporúčam zvolať včelára a ten ich dokáže zlikvidovať. Alebo druhá možnosť počkať do jesene, kolónia sa zmenši a tak odstrániť hniezdo, hniezda.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BENZ30 OK, hniezda sú hlboko vnútri v povale strechy. Nie je možnosť k nim mať prístup.
    Terezia13 my sme mali tak sršne, hlavou som vždy "trčala" do ich smeru letu, likvidovali sme ich ťapkami na muchy a sprayom proti lietajúcemu hmyzu, napočítali sme ich cca 750, trvalo to ale asi mesiac, kým sa nám ich podarilo zlikvidovať, pri postrekovaní sme mali na hlave väčšinou včelársky klobúk a dobre je si chrániť aj ruku rukavicou, ak by začalo naraz útočíť viac jedincov
    pepsikova ..ja som tak mala v diere pod strechou takú nálož dákych potvor, otravovali a tak som na palicu pripevnila tenký plát polystyrenu a zapálila, pritisla ku diere -aby mali možnosť úniku, ak by chceli a oni hnusoby povylietali, smrad ich vyduril..a odvtedy je pokoj..
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ak ich je velmi vela, treba zavolat likvidacnu firmu. Ja by som ich na streche nechal, neverim ze biolit a kadejake ine spreje su pre hmyz neskodne (v interieri).
    Alebo ich mozes nalakat na nejaku maskrtu (sladku hrusku na tanieri a ten na doske, prikryt ich hrncom a vyniest do zahrady.

    Čo je toto za hmyz? a čím ho zlilkvidujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.